Google Assistant, Яндекс.Аліса Amazon Alexa, Apple Siri, Microsoft Cortana, Samsung Bixby, LG ThinQ – віртуальні помічники, «живуть» в наших пристроях. Вони можуть зателефонувати, дізнатися погоду, продиктувати рецепт торта і включити улюблену музику. Розумні колонки-найкращий спосіб їх використовувати. Таких у продажу вже багато, залишається питання: яку вибрати?
Інтелектуальний динамік-це той, який реагує на наші команди і завдяки віртуальному помічнику може нам допомогти. Допомога означає відтворення вашої улюбленої пісні, включення радіо, перевірка погоди, пропозиція інформації з Вікіпедії, надання рецепта торта і управління іншими пристроями вдома, наприклад, вимикання світла або включення кавомашини. Щоб повною мірою використовувати можливості нашого інтелектуального Динаміка, у нас повинні бути інші пристрої, які з ним працюють, і використовувати служби, сумісні з ними. Завдяки цьому така колонка фактично стає нашим домашнім помічником і означає, що нам не потрібно тягнутися до телефону або ноутбука.
Можливості колонки і помічника залежать від того, яке ще «розумне» обладнання є у вас вдома. Якщо у нас є, наприклад, кавоварка з Wi-Fi, така як Bosch HomeConnect, ми можемо попросити колонку запустити її або приготувати відповідний напій. Те ж саме і з елементами управління будинком, ми можемо управляти, наприклад, лампами Philips HUE або технікою Fibaro. Сервіси потокової передачі Apple Music, Spotify і Amazon Prime Music інтегруються з динаміками. Вибір завдань, які можуть бути виконані розумним динаміком, великий, але він має сенс, коли наше життя дійсно хоча б трохи Цифрова.
На жаль, те, що добре виглядає в описі, не завжди так добре працює на практиці. З однієї простої причини-поки тільки Google Assistant і Яндекс.Аліса розуміє російську. З іншими доводиться говорити по-англійськи, що є перешкодою. Однак навіть коли ми говоримо по-англійськи, це неприродно і проблематично, наприклад, з назвами російських місць, прізвищами і т.д. крім того, в нашій країні не працюють деякі сервіси, ми не будемо замовляти Uber таким чином, ми не будемо складати список покупок на Amazon. Це істотне обмеження, але варто заглянути в майбутнє і сьогодні вибрати свого фаворита, який з часом стане корисним помічником.
Яку колонку вибрати?
Ми можемо вибрати обидва пристрої безпосередньо від виробників і пристрої, що підтримують дану систему, наприклад Google Assistant або Amazon Alexa.
У Google ми можемо вибрати Google Home або Google Home Mini коралового, сірого або чорного кольору. Набагато більш корисним пристроєм може бути Google Home Hub, тобто розумний дисплей, який не тільки відповість на наші питання, але і представить відповіді на дисплеї.
Базова колонка Amazon Echo Dot другого покоління відносно дешева, більша колонка Amazon Echo коштує дорожче, ми також можемо вибрати Amazon Echo Plus, яка також є центром розумного будинку. Найновіший інтелектуальний пристрій у портфелі Amazon-Echo Show 5.
Apple HomePod з Siri на борту-набагато більш потужний динамік. На даний момент його немає в офіційному російському дистрибутиві, але це не заважає інтернет-магазинам пропонувати його.
Інші динаміки, що підтримують Google Assistant, Amazon Alexa і Siri
Динаміки з підтримкою Google Assistant доступні від бренду JBL. Вбудований Amazon Alexa можна знайти в останніх пристроях Sonos, таких як Beam і One. На жаль, багато колонки, сумісні з Amazon Alexa і Google Assistant, недоступні в нашій країні через відсутність повної підтримки обох помічників російською мовою. Напевно, як тільки ці функції з’являться, з’являться і відповідні пристрої.