Навіщо потрібна система Розумний будинок

Можливості, які приніс з собою науковий і технологічний прогрес – це більше не фантастика з книг Рея Бредбері. Система “Розумний будинок” являє собою механізм управління і контролю житлом за допомогою програми в смартфоні або спеціального пульта. Наприклад, можна закрити або відкрити гаражні ворота, замкнути вхідні двері, запалити світло в далеких кімнатах, запустити мультиварку і багато іншого, не встаючи з дивана. Також можна провітрити приміщення, перебуваючи за кілька тисяч кілометрів. “Розумний будинок” дозволяє людям автоматизувати частину своїх обов’язків і зробити своє житло максимально зручним і комфортним.

Як працює система?

За допомогою технології “Розумний будинок”, можна управляти:

Відкриттям і закриттям дверей, включаючи ті, що знаходяться за межами будинку (гаражні ворота і хвіртки).
Температурою систем обігріву.
Відеоспостереженням.
Сигналізація.
Освітлення.
Роботою побутової техніки.
Регулюванням вентиляції та ін.

Суть ідеї полягає в тому, щоб користуватися технологією з абсолютно будь-якої точки планети. Якщо найперші “розумні будинки” управлялися лише за допомогою спеціальних пультів і при цьому було потрібно фізичне знаходження господаря в приміщенні, то сучасні технології дозволяють користуватися системою хоч з іншого материка за допомогою мобільного додатку.

Важливо! Обов’язковою умовою є наявність доступу в інтернет. Якщо мережі не буде, то мобільний додаток не зможе передати команду.

Інтелектуальні сценарії

Сучасні програми, розроблені для того, щоб здійснювати управління інтелектуальними системами, дають можливість формувати унікальні сценарії, які будуть адаптовані під конкретного користувача і його звички. Наприклад, якщо людині щоранку потрібно чашка гарячої кави, досить виставити цю умову в програмі всього один раз і, наприклад, до восьмої ранку, кавоварка буде автоматично запускатися і варити потрібний напій.

Сценарії, виставлені користувачем в системі “Розумний будинок”, дозволяють:
Задавати час відкриття воріт. Більше не потрібно чекати, коли відкриється гараж. Коли людина під’їде до будинку, ворота вже будуть чекати господаря. Це допоможе заощадити 1-3 хвилини щодня. Звичайно, на перший погляд, може здатися нісенітницею, але на ділі, набігає більше 1000 хвилин або 18 годин життя, що не так вже й мало.
Регулювання освітлення. Якщо людина включає телевізор, то підсвічування автоматично приглушується. Якщо починає грати музика, то лампочки будуть блимати яскравими квітами. Також є можливість програмування включення світильників, що знаходяться в саду.
Поливати газон і міняти режим роботи котла в будинку.
Запускати програми на побутовій техніці. Наприклад, перед виходом з дому можна виставити режим, при якому до моменту повернення в приміщенні буде провітрено, закипить чайник і включиться улюблена пісня.

Система “Розумний будинок” пропонує безліч варіантів сценаріїв, які допоможуть істотно економити час. Технологія позбавляє від ряду робіт по дому, автоматизуючи звичні дії. Час, що звільнився можна витратити на більш важливі справи.