Комплекс Розумний будинок покликаний вирішувати завдання взаємодії наступних основних систем життєзабезпечення:
Опалення.
Вентиляції та кондиціонування.
Зовнішня і внутрішня ілюмінація.
Електричних приводів, що використовуються в домашніх пристроях.
Крім забезпечення безперебійної і безаварійної роботи домашнього обладнання у комплексу автоматизації повинен бути присутнім інтуїтивно зрозумілий інтерфейс управління.
Автоматизація системи опалення-клімат-контроль
Під автоматизацією слід розуміти ймовірність монтажу і підтримання заданого температурного режиму в будь-якому з приміщень. Для вирішення цього завдання в кімнатах розміщують температурні датчики, а на колекторі регулюють клапана. У деяких варіантах подібного обладнання є можливість підключення пристроїв кондиціонування, для цього використовують спеціальні шлюзи.
Датчики і приводи підключають до комплексу автоматизації. Він веде постійний моніторинг стану температури. Як тільки вона змінюється комплекс генерує команди на відкриття / закриття клапанів, активацію або зупинку кондиціонерів.
Результати зміни температури відображаються на монітор, встановлений в системі автоматизації, телефон, планшет, домашній комп’ютер.
Автоматизація системи освітлення
Розумне освітлення застосовують для забезпечення зручності проживання будинку і як елемент системи безпеки. У той час, коли в якості джерел світла застосовували лампи розжарювання, застосування розумного освітлення забезпечувало серйозну економію електричної енергії. Завдяки широкому використанню світлодіодів на перший план вийшов комфорт. Прикладне застосування розумного освітлення забезпечує:
Своєчасне відключення встановлених світильників і розеток при виході з дому.
Переведення системи освітлення в нічний / денний режим експлуатації.
Відключення освітлення після спрацьовування сигналізації.
Домовласник знаходить можливість оперативно змінювати інтенсивність освітленості як в будинку цілком, так і в кожному окремому приміщенні.
Управління освітленням виконують або з використанням вимикачів, змонтованих на стіні або з використанням програмного забезпечення, встановленого на комп’ютері і на гаджетах.
Система електроприводів
Керівництво комплексів електричних приводів забезпечує істотну кількість часу, наприклад, на відкриття / закриття електричних штор. У будинках, зведених за міською межею, це серйозна проблема, особливо якщо в ньому встановлено велику кількість вікон.
Практично в будь-якому заміському будинку або великій квартирі існує складність управління як окремими приводами, тик і їх групами. Комплекс освітлення дозволяє управляти приводами з будь-якого носиться пристрою або ПК.
Система технічної сигналізації
Ця система призначена для запобігання витоків, води, газу. Її відмінність від звичайних комплексів полягає в тому, що вона вбудована в систему Розумний будинок і відразу сигналізує про виникнення витоку і її місцезнаходження. Ця опція полегшує життя домовласнику при пошуку місць пошкоджень. Датчики цієї підсистеми встановлюють поруч з арматурою і інших місцях, де великий ризик утворення протікання.
Управління звуком
Якщо домовласник прагне що б його оточувала музика, то до його послуг є система аудіо-мультирум.
Ця система може бути вбудована в комплекс Розумний будинок. Вона включає до свого складу аудіоколонки і настроюються підсилювачі.
Сценарій
Можливості кожної з вбудованих систем можуть бути інтегровані між собою. Наприклад, при настанні темного часу доби включається режим збереження енергії, то знижується інтенсивність освітлення, включається система сигналізації та ін.
Насправді сценаріїв функціонування існує безліч їм присвячено безліч публікацій в мережі.