Навіщо потрібен Розумний дім?

08 Лютого 2022

Максимального рівня комфорту можна досягти лише в тому випадку, якщо в приватному котеджі або квартирі встановлено систему Smart House. Використання даної технології дозволяє суттєво підвищити рівень безпеки, а також суттєво економити на енергоносіях. Щоб обладнати житло системою Розумний будинок, можна або використати готові рішення від відомих виробників, або встановити систему самостійно.

Розумний

будинок має на увазі використання великої кількості датчиків, які по провідних або бездротових інтерфейсах з’єднані з контролером. Отримуючи інформацію від сенсорів, контролер відправляє команди до виконавчих пристроїв. Управління системою може здійснюватися або зі стаціонарного пульта, або зі смартфона або планшета. Керувати всіма пристроями Смарт Хаус можна і по мережі Інтернет, знаходячись на значній відстані від дому.

Домашня

автоматизація може включати різну кількість функцій, основними з яких є управління:

  • освітлювальними та побутовими приладами;
  • медіасистемою;
  • телевізійною апаратурою;
  • системою опалення;
  • системою кондиціювання та вентиляції повітря;
  • автоматичними жалюзі;
  • автоматичним зачиненням дверей;
  • системою відеоспостереження;
  • протипожежною системою.

Домашня автоматизація також дозволяє повністю автоматизувати процес годівлі домашніх тварин. Якщо Смарт Хаус використовується у приватному котеджі, то можна автоматизувати та вигул домашніх тварин, а також диференційовано налаштувати: підігрів ганку, підігрів доріжок у дворі та підігрів води у басейні.

Сценарії

Розумним будинком можна керувати як у ручному режимі, так і за допомогою заздалегідь підготовлених сценаріїв. Ці сценарії адаптовані до тієї чи іншої події, і можуть включати: управління системою опалення та клімат-контролем, а також управління телевізійною та звуковідтворювальною апаратурою. Також, наприклад, можна створити сценарій «Відпустка», який переводитиме систему опалення та систему кондиціювання в енергозберігаючий режим. Активація сценарію «Вечірка» дозволить створити для гостей комфортне музичне тло, а також автоматично виводити на екран телевізора цікаві кліпи або ролики.

Безпека

Основною особливістю домашньої автоматизації є система безпеки. До її конструкції входять:

  1. датчики руху;
  2. сенсори загазованості;
  3. температурні датчики;
  4. сенсори, що реагують на відкриття дверей чи вікон;
  5. датчики, що фіксують витік води.

Сенсори руху реагують на будь-яке несанкціоноване проникнення в житло і негайно відправляють сигнал тривоги на смартфон господаря квартири. Датчики загазованості та датчики температури реагують на збільшення концентрації чадного газу і при найменшому задимленні відправляють сигнал тривоги на пульт пожежної охорони, одночасно надсилаючи SMS-повідомлення господарю квартири.

Магнітні датчики встановлюються на вікна та двері, і працюють в одному зв’язуванні з сенсорами руху. Основне завдання цих датчиків – реагувати на проникнення до будинку. Сенсори витоку води встановлюються під радіаторами опалення, а також у ванній кімнаті та на кухні. Навіть при незначному витоку вода потрапляє на сенсор, і відразу ж інформація про можливу аварію відправляється господарю квартири на смартфон.

Використання системи Смарт Хаус дозволяє зробити життя комфортнішим і безпечнішим.