Розумні будинки-активно розвивається тренд, що з’явився в 2010-их роках. На початку 2012 року аналітики пророкували ринку смарт-будинків колосальне зростання, і вони виявилися праві: зараз його річний прибуток обчислюється десятками мільярдів доларів, хоча в 2013 вона ледве наближалася до 5 мільярдів. Цікаво спостерігати, як Ринок смарт-будинків відображає цінності західного і східного суспільств і адаптується до особливостей мегаполісів Японії та Європи. Він не відстає від загальносвітових уявлень про регіони та їх населення і, мабуть, навіть підтверджує їх.
Розумні будинки на Сході
Японія-столиця азіатського технологічного розвитку, і ринок смарт-будинків Азії здебільшого складається з пропозицій від японських компаній. Менталітет жителів Країни висхідного сонця повернув технології в русло безпеки і спокою за близьких: основна маса технологій, що застосовуються в Японії, спрямована на підтримку літніх людей. Рішення, що застосовуються при облаштуванні смарт-будинків в Японії, вражають нестандартністю. Спробуйте вгадати, як застосовують сини Мікадо ці пристрої:
Датчик відкриття холодильника
Датчик руху
Датчик підйому стульчака
Подумали? Нижче-відповіді.
Незвичайні рішення в східному розумному будинку
Датчик відкриття холодильника-якщо літня людина довго не відкриває холодильник, його родичам надходить повідомлення з попередженням про дивну поведінку і пропозицією перевірити, як там дідусь з бабусею. Датчик руху-дозволяє визначити, чи не занадто малорухливий спосіб життя ведуть рідні і подає сигнал, якщо вони занадто залежуються або довго сидять перед телевізором (максимально допустимий час в одній позі налаштовується). А датчик підйому стульчака інтегрований з датчиками тиску на стульчаку і руху в порожнині унітазу, що дозволяє виявляти підозри на урологічні захворювання при занадто рідкісному або частому використанні унітазу.
Не меншу увагу японці приділяють і екологічності своїх систем. Для зменшення споживання води вода з раковини не йшов в каналізацію, а наповнює зливний бачок унітазу. Налаштуваннями системи можна задати максимальний час використання душа-щоб даремно не засиджуватися і не лити воду.
Розумні будинки на Заході
Системи, що допомагають літнім людям, в Європі і США такого поширення не отримали. Тут простежується нова тенденція-Розумний будинок як спрощення життя, комфорт і страховка на випадок непередбачених ситуацій. Вже зараз забудовники обладнають будинки датчиками газу, температури, вологості і навіть лічильниками Гейгера, які не подають про себе знати, поки не зафіксують перевищення допустимих значень температури або іншого показника. З будь-якої точки світу можна перевірити, чи в нормі вологість і переконатися, що з будинком все добре. Чимало уваги приділяється мікроклімату в кімнатах-можна зробити тепліше в дитячій, провітрюючи вітальню перед сном. Управління вікнами, до речі, вже доступне як додаткова опція в пакетах для смарт-будинків багатьох компаній.
Розумні будинки на Сході і заході-дві різні групи можливостей, що використовують одні і ті ж технології для різних цілей. Це добре показує, наскільки гнучка і індивідуальна ідея системи розумного будинку. Комбінуючи вже доступні рішення, можна домагатися результатів з майбутнього вже сьогодні!