Пристрої управління розумним будинком

У сучасному світі портативні пристрої не перестають дивувати своїх користувачів. У сенсорний телефон можуть входити безлічі функцій, в тому числі і система управління «Розумний будинок».

Якщо говорити в цілому за дану систему, то вона не так складна, як здається на перший погляд. Управління не вимагає особливих навичок користування, майстерності і будь-яких технічних знань.

Завдяки повній автоматизації “Розумний будинок” повністю контролює такі домашні функції як:

освітлення,
вентиляція,
водопостачання,
сигналізація,
відкривання і закривання дверей і вікон,
загальний контроль за будинком.
Складові частини пристроїв управління розумним будинком

Якщо розглядати в цілому дану систему, то вона складається з основної та допоміжної частини. Основна частина системи це хаб, портативний пластиковий контейнер, в якому міститься вся електронна частина управління приладами. Допоміжна частина-це датчики приладів, які підключені до системи. Датчики розташовуються на тих елементах будинку, які є найбільш важливими для використання:

сигналізація,
датчик світла.
датчик води,
зовнішня і внутрішня камера спостереження,
температурний датчик,
датчик диму і газу.

Всі ці датчики і основний вузол працюють безпосередньо в системі бездротової системи вай фай, до якої може підключитися як смартфон, так і планшет. Варто відзначити, що сучасні роутери дозволяють передавати сигнал на досить великі відстані, які досягають 100 метрів на відкритому просторі.

Робота системи

Якщо розглянути більш детально роботу всієї системи, то тут розглядається найдоступніший варіант її управління мобільним пристроєм. Варто відзначити, що до кожного «розумному дому» додається свій додаток, який доступний для скачування в декількох варіантах. Цей спосіб є найбільш простим, доступними зручним у використанні.

Не можна випускати з уваги роботу камер відеоспостереження, які аналогічно працюють з системою по вай-фай зв’язку. Вони є першим джерелом контролю всієї системи і так само управляються смартфоном.

Додаток для смартфонів і планшетів

Встановлений додаток на смартфоні має досить просте меню, в якому розбереться будь-який користувач. У ньому знаходиться Управління вимиканням світла, кондиціонера, води, що дозволяє створити в будинку максимально комфортні умови.

Так само дана система досить просто управляється голосом, таке управління підтримують практично всі смартфони на базі Андроїд і IOS. Голосове управління проводитися завдяки інтелектуальному розуму, який же вельми поширений в сучасних гаджетах.

Позитивні сторони управління

Перевагою такого управління є максимальний комфорт, управління будь-яким пристроєм завжди перебувати під рукою, а робота вей системи максимально виробляє енергозберігаючу роботу віх приладів.

Варто відзначити, що всі побутові прилади, що працюють від датчиків, працюють синхронно, що дозволяє без праці однією командою виконати два – три дії. Приклад такої роботи є включення кондиціонера, коли на вулиці +35, при цьому жалюзі на вікнах так само автоматично закриваються.