Сьогодні існує безліч пристроїв для розумного будинку, які допомагають економити електрику. Прикладами таких пристроїв є наступні:
Програмовані розетки;
Автоматичне підсвічування;
Нічник;
Світлодіодні лампи;
Настільні лампи;
Підсвічування для кухні;
Зовнішнє освітлення;
Святкові гірлянди;
Лічильники споживання.
Давайте розглянемо кожен з цих видів пристроїв більш докладно.
Програмована розетка
За допомогою програмованої розетки можна задавати правила, за якими будуть включатися і вимикатися підключені до неї пристрої. Завдяки кільком таймерам в такій розетці встановлюється графік роботи пристроїв, щоб вони споживали електроенергію лише в необхідні моменти часу.
Автоматичне підсвічування
Часом при темряві в будинку виникає необхідність лише в невеликій підсвічуванні, яка допомагає орієнтуватися в просторі. Маючи вбудований сенсор руху, такі невеликі лампочки включаються автоматично. Вони майже не споживають електроенергію, працюючи від батарейок, а також можуть встановлюватися в будь-якому місці.
Нічник
Деяким людям не подобається нічний сон в повній темряві, так що вони висвітлюють спальню в кімнаті будь-яким джерелом світла. Набагато більш економічним для цієї мети буде використання розумного нічника, який автоматично загасає через певний час. Коли ви почнете ворушитися, то він в цей момент знову включиться.
Світлодіодні лампи
Світлодіодні лампи є класикою енергозбереження. Якщо ви до сих пір користуєтеся в будинку старими лампами, то обов’язково замініть їх на світлодіодні.
Настільна лампа
Використання сучасних настільних ламп також забезпечує економію. У настільних світлодіодних ламп, крім невеликого споживання енергії, додаткову економію забезпечує плавне регулювання потужності.
Підсвічування для кухні
Приготування їжі часом займає тривалий час. Щоб зробити цей процес більш економічним, можна використовувати лише місцеву підсвічування замість освітлення всієї кухні. Таким підсвічуванням висвітлюється тільки робоча поверхня. Кріплячись до дна шафок, вона може забезпечувати навіть більш яскраве освітлення, ніж створюване основним джерелом світла.
Зовнішнє освітлення
Якщо у вас приватний будинок, то вам потрібно чергове освітлення для прибудинкової території, що дозволяє орієнтуватися в темний час доби. Це завдання дозволяють ефективно вирішити спеціальні лампи, що реагують на рухомі об’єкти. Таким світильників не потрібно електроенергія, так як вони заряджаються протягом дня від сонця.
Святкові гірлянди
Такими декоративними гірляндами можна не тільки прикрашати будинок в святкові дні, а й просто створювати романтичну атмосферу. Їх перевагою є те, що їх харчування здійснюється від сонця, так що їх використання не призводить до збільшення щомісячного рахунку за електроенергію.
Лічильник споживання
Перед визначенням комплексу заходів, необхідних для економії електроенергії, в першу чергу слід визначити, якою технікою енергії споживається найбільше. Це можливо за допомогою спеціального гаджета, що вимірює енергоспоживання пристроїв, які до нього підключені.