Управління голосовими командами є максимально зручним рішенням, оскільки дозволяє задавати команди без необхідності пошуку пристроїв. Інтелектуальна система відгукується на команди з урахуванням точного часу, в тому числі в дію приводяться комунікації і будь-яка побутова техніка.
Як це працює?
Управління функціонує за прописаним сценарієм, набір голосових команд проводиться з урахуванням послідовності слів. Сенсу сказаного програма не може розуміти, при цьому відбувається розпізнавання заданих звуків. Часто при покупці ряд команд вже прописаний, програма на ПК або ручне доповнення дозволяє додати функції. Всі вони працюють по голосу.
Для роботи використовуються вбудовані динаміки і мікрофони, чутливі сучасні системи можуть зрозуміти команду навіть при видаленні на кілька метрів. Мікрофони ловлять сигнал навіть при шумі. Іноді системи доповнюють голосовим помічником, він “спілкується” з господарями, в його пам’ять закладені всі команди.
Нюанси управління
Прописуються словосполучення і послідовність реалізації дій, наприклад, «Відкрий жалюзі», «включи плиту» і так далі. Також управління дозволяє реалізувати ряд дій під однією командою.
Принцип роботи:
створення задачі та алгоритму її реалізації;
господар вимовляє команду, програма виконує. Наприклад « ” режим кінотеатру» – штори закриваються, включається заданий канал;
команди можна озвучувати з будь-якої кімнати.
Можливості управління
Корисних функцій при голосовому управлінні багато, в тому числі це стосується наступного:
зміни клімату в приміщенні;
управління побутовим обладнанням;
закриття і відкриття дверних полотен;
зрошення території біля будинку.
Додатково можна створити наступні налаштування:
Зміна рівня освітлення, в тому числі включення світла в певний час, виключення в заданий період.
Корекція температури. Можна включати опалення в разі досягнення певної позначки, гріти воду в басейні або активувати «тепла підлога».
Управління інженерними мережами. Охоронні мережі, витік води, діри в каналізації – все це повідомляється господареві.
Робота розеток. Час відключення можна запрограмувати.
Особливості роботи при відсутності господарів. Полив рослин, провітрювання і так далі.
Звукове супроводження.
Управління на відстані (телефон, ПК).
Налаштування під господаря
Функцій дуже багато, їх змінюють з урахуванням переваг власника, Розумний будинок з голосовим управлінням допомагає економити, полегшує побут, захищає апартаменти від непрошених гостей. Сплячий режим можна активувати після відходу з дому, буде відключена техніка і світло, а запис відео і охоронні можливості активуються. При наявності камер можна домогтися створення запису, виклику поліції, відправки СМС господареві.
Програм багато, наприклад Bit Voicer, Voice Arduino Recognition, Speech to Text Library, Arduino і так далі. Розумний будинок-доступне майбутнє, яке дозволяє комфортно взаємодіяти з будинком і його наповненням.