Управління опаленням в розумному будинку

Цілком буденно починає сприйматися суспільством система розумного будинку, яка не так давно шокувала багатьох людей. Звичайно, варто відзначити, що рівень автоматизації в такому будинку набагато високий. Не дивно, що автоматизація торкнулася і управління опаленням.

Переваги” розумного ” опалення
Безумовно, що автоматичне управління опаленням дозволяє досягти 20-30% економії енергоресурсів. Незважаючи на те, що механізми і компоненти розумного будинку коштують не дуже дешево, за допомогою автоматизації управління опаленням можна “покрити” всі збитки і істотно заощадити в майбутньому.

Така суттєва економія досягається за рахунок:

Підтримки відповідної необхідної температури в приміщенні;
Підтримки холодних, низьких температур в різного роду технічних приміщеннях, наприклад, в гаражі, в майстерні;
Загальне зниження температури в приміщенні на 3-5 градусів у відсутності господарів; по приходу господарів температура автоматично піднімається до норми або встановленої температури;
Пропорційного регулювання.
Істотною перевагою є управління всім функціоналом опалення дистанційно-з телефону або планшета.
На сучасні смартфони можна встановити спеціальний додаток для більш детального моніторингу більш ретельної настройки параметрів опалення.
Фактор точної і збалансованої температури в приміщенні-ще один плюс, дуже важливий для підтримки здоров’я людини. Адже в оптимальній для тіла людини температурі-організм знаходиться в стані комфорту, тим самим зменшується ризик простудних захворювань.
За допомогою програми можна налаштувати потрібний режим опалення для денного і нічного обслуговування.
І, нарешті зручність – адже не потрібно оглядати батареї в пошуках спеціального крана, що подає або відключає тепло-автоматика сама виконає всі умови для комфортного проживання людини.
Застосування розумного опалення в залежності від типу житла

Традиційними вважаються два сектори:

Міський;
Заміський;
Системи проведення такого опалення в даних секторах різняться

Розглянемо схему проведення в міському секторі. На сьогоднішній день міська інфраструктура вже наполовину автоматизована. Величезну роль відіграє схема розподілу теплоносія в багатоквартирному будинку. Якщо схема має послідовний характер, то індивідуальне опалення і його чет навряд чи вийде провести. Навпаки схема паралельного характеру дозволяє контролювати опалення і вести його індивідуальний облік. Для цього встановлюються датчики температури, регулятор і контролер

Схема проведення в приватному (заміському) секторі не маючи будь-яких обмежень. ПРИВАТНЕ опалення, як правило, залежить від одного джерела теплопостачання (найчастіше-котла). У плані незалежності від інших провести таку систему набагато легше, проте можуть виникнути труднощі з його технічною поведінкою.

Таким чином, автоматизована система управління опаленням-це комфорт і зручності опалювального процесу без максимального втручання людини.