Сьогодні системи Розумний будинок стають все більш популярними, і ними можна обладнати як приватний котедж, так і квартиру. Смарт хаус дозволяє не тільки підняти рівень комфорту на новий рівень, але і заощадити чимало коштів на енергоносіях.
Чим можна управляти за допомогою системи Розумний будинок
Домашня автоматизація дозволяє диференційовано управляти наступними системами:
Опалювальними приладами.
Освітлювальний пристрій.
Подачею електроенергії.
Подачею води.
Системою вентиляції.
Системою кондиціонування повітря.
Системою відеоспостереження.
Протипожежною системою.
Системою безпеки.
Медиасистемой.
Телевізійною апаратурою.
Управляти системою Розумний будинок можна як за допомогою стаціонарного пульта, так і за допомогою смартфона або планшета. Смарт хаус для приватного будинку має більш широкий функціонал, ніж для квартири. Розумний будинок для приватного житлового будівництва може включати в себе:
управління підігрівом доріжок;
Підігрів ганку;
управління поливом присадибної ділянки або городу;
подачу води і годування домашніх вихованців;
управління підігрівом води в басейні;
Автоматичний вигул домашніх вихованців (відкриття-закриття дверей у вольєрі) та інші корисні функції;
Який функціонал має Розумний будинок в квартирі
Найчастіше в квартирі автоматизуються системи клімат-контролю і управління освітлювальними приладами. Смарт хаус для квартири також дозволяє віддалено управляти відкриттям-закриттям вихідних дверей. Розумний будинок дає можливість створювати певні сценарії, які адаптовані під різні заходи. У ці сценарії входить управління кліматичною технікою і медіасистемою. Наприклад, сценарій” Вечірка ” дозволить налаштувати в квартирі оптимальну температуру у всіх кімнатах, а також забезпечить приємний музичний фон, щоб гості відчували себе максимально комфортно.
Також можна створювати енергозберігаючі сценарії, щоб система опалення працювала в економному режимі. Такий підхід дозволяє істотно економити кошти на енергоносіях. Важливу роль відіграє і оптимізація роботи освітлювальних приладів. За допомогою системи Розумний будинок можна створювати сценарії для освітлення різних зон в квартирі, і освітлення буде автоматично регулюватися, відштовхуючись від освітленості на вулиці.
Додаткові можливості
Систему Smart house в розумній квартирі також можна укомплектувати датчиками руху, які будуть реагувати на всі переміщення будь-яких об’єктів всередині квартири. Ці пристрої допоможуть запобігти несанкціонованому доступу в квартиру, і своєчасно оповістити її власника. Коли спрацьовує датчик руху, відправляється текстове повідомлення на смартфон господаря квартири, а також йде сигнал на пульт служби охорони. Датчики калібруються таким чином, що вони не реагують на домашніх тварин, а реагують тільки на сторонню людину.
Система Розумний будинок може управлятися не тільки з пульта або з мобільного пристрою. Багато систем Smart house підтримують голосове управління. Голосові команди записуються заздалегідь, і прив’язуються до певних дій системи. Голосом можна управляти не тільки електричним чайником або медіасистемою, але і запускати цикл прання, відкривати або закривати жалюзі або штори, а також регулювати освітлення.
Систему Розумний будинок в квартирі також можна укомплектувати відеокамерами, які будуть працювати або по локальній мережі, або по Wi-Fi. Роль сервера системи Smart house виконує компактний, але потужний комп’ютер, і відеокамери по дротовому і бездротовому інтерфейсу підключаються саме до нього. Переглядати зображення можна як в реальному часі, так і в записі. Перегляд можна здійснювати віддалено, і через Інтернет отримувати картинку на свій планшет або смартфон. У реальному часі можна моніторити всі події, які відбуваються в квартирі, при цьому перебуваючи в будь-якій географічній точці світу.