Розумний будинок-останнім часом багато говорять про це, але що це насправді означає? Як зробити будинок технологічно розумним своїми руками і що можна отримати таким чином? Ми оснащуємо наші будинки все більш і більш сучасними пристроями для життя і забезпечення комфорту, в тому числі побутовими приладами, здатними виходити в мережу Інтернет, телевізорами та аудіосистемами кінематографічної якості, енергозберігаючими пристроями. Поєднуючи ці пристрої в єдине ціле, інтегруючи їх в загальну систему управління – ми фактично будуємо» Розумний будинок ” своїми руками.
Що таке Розумний будинок?
Завдяки “Інтернету речей” ми стали ближче, ніж коли-небудь до створення інтелектуальних будинків, які оснащені широким спектром інтелектуальних функцій, і, хоча вони ще не можуть приготувати вечерю (хоча вже і намагаються це робити), вони спрощують наше життя в багатьох інших аспектах.
Багато систем, що використовуються в “розумних будинках«, пов’язані з системами бездротового зв’язку, що використовують технології передачі даних по каналах» Wi-Fi «і»Bluetooth”. Багато з опцій “розумного будинку”, які використовуються сьогодні, являють собою тільки оновлені версії технологій, які існують вже деякий час. Так що для багатьох не складає труднощів самостійно створювати Розумний будинок своїми руками, тим більше що програмних рішень доступних у вигляді додатків для комп’ютера і смартфона в наш час представлена величезна безліч.
Які системи можна встановити своїми руками?
Повні системи-це комплексні рішення, які надають дуже великий вибір модулів для задоволення більшості потреб інтелектуального будинку.
Часткові системи-це рішення, що складаються з декількох елементів, зазвичай орієнтовані на одну проблему. Наприклад, управління освітленням, розетками в будинку, кондиціонуванням, опаленням, рекуперацією повітря. Це найбільш просте рішення для самостійного облаштування розумного будинку. У магазині можна придбати інтелектуальні розетки, керовані по Wi-Fi або з системою програмування, системи дистанційного керування освітленням, кондиціонуванням або опаленням, поливом газону і т. п.
Окремі аксесуари-це пристрої, які відповідають одній обраної потреби і не створюють систему, що складається з безлічі елементів. Наприклад, камера відеоспостереження, датчик газу, датчики температури.
Комутація систем
До зазначених вище пристроїв можна отримати доступ (і використовувати) окремо, але їх також можна об’єднати в комплекти, забезпечивши управління під єдиною програмною оболонкою, завантаженої у вигляді програми на смартфоні. Загальний центр управління є основним елементом розумного будинку, так як він відповідає за контроль і управління всією системою. Він з’єднується з усіма компонентами та інтернетом, тому користувачі можуть користуватися системою, навіть перебуваючи поза домом.
Переваги розумного будинку величезні, хоча, звичайно, все залежить від того, скільки і яких пристроїв використовується. Також часто буває так, що деякі переваги поєднуються з іншими, отже, займаючись самостійним підбором компонентів, завжди можна зібрати найбільш підходяще рішення для вашого будинку, з урахуванням потреб і фінансових можливостей.