Давайте подивимося, як будинок протягом століть трансформувався в сучасний вигляд, в якому є освітлення, водопровід, Опалення, вентиляція, аудіо–відео та інші системи. У будинку, де використовується Автоматизація, що об’єднує системи інформації, не буде ситуації, коли кондиціонер і опалення будуть працювати одночасно.
Завдяки інтеграції при включенні одного з носіїв відключається інший, запобігаючи непотрібні втрати енергії. Використання автоматизації дозволяє інтегрувати ці носії в одну систему. Ця інтеграція дозволяє:
Балансувати енергоспоживання і оптимізацію витрат;
Максимально підвищити безпеку;
Створити умови комфорту і індивідуальність середовища;
Забезпечувати престиж і сімейний затишок.
Сценарії комфорту та індивідуальності
Автоматизація подій в розумному будинку означає, що певні дії будуть виконуватися самі по собі, наприклад, регулювання температури в залежності від графіка життя членів сім’ї, зниження температури вночі, підвищення температури, коли члени сім’ї повертаються додому з роботи, опускання жалюзі під час дощу або через сильний вітер.
Угруповання пристроїв в так звані сценарії дозволяють підвищити комфорт. Сцени можна запускати автоматично і за допомогою настінних кнопок або мобільних пристроїв – смартфонів і планшетів. Буває, що в системах є спеціальні настінні сенсорні панелі, такі як система F & Home, з якою можна керувати будинком.
Ранковий сценарій
В якому жалюзі піднімаються рівно на світанку або в запрограмований користувачем час, освітлення в саду і на сходах буде вимкнено, телевізор буде включений і переключений на канал новин, двері гаража прочинені, щоб собака могла вибігти при необхідності, нарешті, включити кавову машину. Просунута логіка системи дозволяє реалізувати будь-який захід відповідно до вимог користувача.
Телевізійний сценарій
Коли хочеться провести сімейний вечір за переглядом кіно. Все, що потрібно зробити, це натиснути на значок, виділений в додатку, або утримувати більш довгу кнопку на стіні, і вітальня відразу ж перетвориться в кінозал – освітлення потьмяніє, жалюзі опустяться, проектор вискочить, а екран опуститься. Додатково можна трохи підняти температуру і включити барвисту декоративну підсвітку.
Сценарій комфорту
Деякі події можуть бути випереджаючими, наприклад, якщо система отримує інформацію від служби погоди в Інтернеті про очікуване зниження зовнішньої температури, вона підніме температуру в приміщенні досить рано, щоб підтримувати бажаний комфорт. Ця функція називається прогнозом погоди, і ми можемо використовувати ту ж інформацію для логіки поливу саду. Якщо останні дні йде дощ-система не вирішить включити поливальні машини саду.
Тому системи розумного будинку-це не просто гаджет. Мешканці розумного будинку повинні самі вирішити, які масштаби домашньої автоматизації їм необхідні, щоб зробити будинок місцем безпечного і комфортного проживання.