Розумний будинок: розкіш або необхідність

Для кожної людини, будинок-це особливе місце. Звідти не хочеться йти, туди прагнуть повернутися. Передбачається, що в ньому має бути комфортно, спокійно і безпечно. Виходячи з цього, кожна його деталь зобов’язана відповідати всім потребам свого господаря.

А що, якщо сам будинок стане незамінним помічником для людини? Модифікація проекту розкіш або крайня необхідність?

Чому будинок ” Розумний»

Розумним будинком може називатися той об’єкт, в конструкцію якого була вбудована централізована багатофункціональна система для спрощення деяких стандартних дій. Маючи постійний доступ в мережу, у господаря такого житла є можливість контролювати домашні процеси зі свого смартфона, перебуваючи в будь-якій точці світу. Наприклад, повертаючись з відпустки, поки автомобіль стоїть в пробці, власник розумного будинку може поставити кип’ятитися електричний чайник або зварити собі каву. Для цього, достатньо лише вибрати одну з функцій. Управління відбувається через спеціальний додаток, який має якісний захист від злому зловмисників.

За чи проти

Але крім приємних доповнень, Розумний будинок веде спостереження, включає сигналізацію, контролює кількість кисню або відсутність шкідливих газів в повітрі. Комп’ютер здатний виконувати всі ці функції, замінюючи собою кілька співробітників або роздільних девайсів.

Єдиною причиною для сумнівів може виступати вартість подібного оснащення. Але як відомо, з часом колись новим незвичайним технологіям властиво падати в ціні. Можливо, для цього буде потрібно рік або п’ять років, проте, прогрес не стоїть на місці.

Подібна система управління значно спростила б життя тим, кому насилу вдається піклуватися про себе. Розумний будинок міг би стати їх помічником, спрощуючи, а не обмежуючи можливі дії.

Конструктор

Розумний будинок – це сучасні технології в побуті, які працюють на людину. Його можна зібрати, буквально як конструктор. Автоматизовану систему можна підключити до пожежної, охоронної, водопровідної або до опалювальних систем. Конструювання проекту починається з визначення завдань, які потрібно виконувати комп’ютерному асистенту.

Зупиняючи свій вибір на системі розумного будинку, людині потрібно тільки узгодити роботу з фахівцями і взяти всі фінансові витрати на себе (покупка обладнання, монтаж, обслуговування). Але цей внесок окупиться сповна, тому що він зроблений з розрахунком на майбутнє.

Замість P.s.

Сучасна людина квапливий. Як часто більшість звичних речей виконуються автоматично?

Закрив я двері?
А ворота закрив?
Чи не забула я вимкнути праску?
Здається, я вимикав світло, коли йшов…

Подібне зустрічається часто. Необхідно контролювати такі моменти. Тому що, наступного разу замість не вимкненого світла, може виявитися включена плита. Система розумного будинку здатна вирішувати такі ситуації. Безпека і комфорт – ось головні переваги технологій XXI століття.