Якщо в процесі експлуатації установка розумного будинку виходить з ладу, найчастіше проблема не в самих системах, а в погано виконаній установці (розводка, еквіпотенціальне з’єднання, заземлення, погано підібрана захист від перенапруги та ін.). Слід пам’ятати, що кожна система розумного будинку – це Електроніка, чутлива до стрибків напруги. Пропоную вам ознайомитися зі статтями, в яких описані основні питання, пов’язані з виконанням будь-якого, навіть традиційного електромонтажу.
Як правильно провести проводку в будинку
Зводячи будівлі, кожен інвестор починає з фундаменту. Замислюючись про облаштування будинку, потрібно почати з розводки. При проектуванні енергоустановки необхідно прокласти низьковольтну кабельну розводку:
телефонний,
комп’ютерний,
сигнали супутникового телебачення,
кабелі внутрішнього зв’язку систем автоматизації управління і виконання.
Все частіше розробники вирішують зробити кабельну розводку, щоб залишити вибір активних пристроїв системи автоматизації індивідуальним вимогам клієнта. Електромонтаж всього будинку слід проводити при його будівництві або ремонті. Кабелі, прокладені в стінах на цьому етапі, дозволяють користувачеві підключати пристрої, що відповідають за комфорт і безпеку членів сім’ї.
Правильно спроектована і виконана установка непомітна, практична і недорога. Відсутність будь-якого елемента кабелю спочатку може мати неприємні наслідки в майбутньому. Тому рекомендується завжди створювати конструкторську документацію, підготовлену досвідченим конструкторським бюро.
Перед початком будь-яких монтажних робіт важливо переконатися, для чого призначена установка. Часто буває так, що кабелі прокладають в поспіху, не порадившись з фахівцями з окремих установок, обмежуючи функції окремих систем.
Телефонія та комп’ютерна мережа в приватному будинку
Плануючи розводку внутрішньої телефонної мережі в одноквартирному будинку, варто подумати про використання кабелю кручений пари. Така розводка дозволить в майбутньому додатково розширити інсталяцію комп’ютерної та телефонної мережею, тоді ми уникнемо прокладки додаткових кабелів.
Домофон (відео). Для підключення знадобиться коаксіальний кабель (для передачі відео) і дві пари (для передачі живлення і звуку). У зв’язку з тим, що його зазвичай закопують в землю, його необхідно захистити від проникнення вологи мікротріщинами в покритті.
Аудіо-відео кабелі. Згідно з інформацією, наданою деякими виробниками високоякісної аудіотехніки, загальний опір підключення підсилювача потужності до гучномовця не повинен перевищувати приблизно 1/100 номінального імпедансу гучномовця, тобто в разі 4 Ом воно не буде більше 40 м.Ом. Також видно, що для даної довжини кабелю гучномовець з більш високим опором дозволяє використовувати більш тонкий поперечний переріз кабелю.