Для створення комфортного сучасного будинку потрібно вивчити всі технологічні новинки. А у величезній різноманітності легко можна загубитися. Стандартів і покрокових інструкцій немає, тому доводиться розбиратися самостійно. Так що таке техніка для розумного будинку? Насправді, це все, що полегшує ваше побутове життя. Наприклад, автоматичне вимкнення світла або включення чайника.
З чого почати облаштування ” розумного будинку”
Перше, з чим потрібно визначитися: як будуть зв’язуватися пристрої між собою. Варіанти два:
провідний ー офіси, виробничі та споруджувані будівлі,
квартири, приватні будинки, можна прокладати і після ремонту.
Далі потрібно з’ясувати, який потрібен протокол автоматизації. Варіантів багато, краще проконсультуватися з фахівцями, як буде простіше: від Wi-Fi і Bluetooth до ZigBee і Z-Wave.
Для того, щоб” Розумний будинок ” запрацював, то необхідні наступні компоненти:
контролер (хаб), який дозволяє управляти процесами з пульта або смартфона;
датчики і сенсори, які передають все на контролер;
кнопки і актуатори, які якраз запускають процеси (наприклад, включають чайник).
Які процеси потрібно автоматизувати
Продумуючи свій “розумний будинок” випишіть всі процеси, які потрібно автоматизувати. Комусь потрібно запускати пилосос або мультиварку до приходу додому, комусь підігрівати воду в басейні. Це повинні бути нудні рутинні справи, які дійсно зроблять Ваше життя простіше.
Кілька простих сценаріїв:
відкрити ворота / жалюзі / штори,
оптимізувати споживання світла, газу або води,
вимкнення електрики,
управління приладами від чайників до пральних машин,
плановий полив рослин,
контроль і управління інформацією про будинок (наприклад, контроль за рухом або виниклим димом).
Найкорисніший сценарій-той, який включає в себе безпеку і економію.
Як використовувати ” розумний будинок”
Найпопулярніше налаштувати пульт або смартфон під свої вимоги. Але, звичайно ж, у розумного будинку є свої недоліки-потрібно багато зусиль і продумування, щоб налаштувати все ідеально. Іноді автоматичного рівня освітленості може не вистачати, а іноді складно навчити всіх домашніх користуватися пристроями.
Пам’ятайте, що якщо вдома ви живете не одні, то потрібно враховувати інтереси всіх. Так що може якісь функції (наприклад, світло або побутові прилади) залишити з ручним керуванням.
Бездротове з’єднання дозволяє легко налаштувати будь-яку автоматизовану систему. Це не вимагає додаткового монтажу або ремонту: просто поставити прилад і налаштувати систему під свої потреби. Провідна система може дати більше можливостей і роботи навіть зі звичайною побутовою технікою, але вона зажадає додаткових зусиль.
Порада: для успішної настройки системи поспостерігайте за своїм життям якийсь час. Наприклад, Запишіть свої звички за тиждень: у скільки і коли вам потрібні якісь функції. Враховуйте і можливих гостей, що їм буде зручніше.