Сама концепція розумного будинку була відома досить давно, проте тільки в наш час рівень технологічного розвитку дозволив втілити все це в життя. Втім, багато хто все ще ставиться до цього досить упереджено, вважаючи, що подібне сусідство з високими технологіями просто не потрібно звичайній людині. Чи мають рацію вони?
Детальніше про концепцію
У повній відповідності зі своєю назвою “Розумний будинок” є територією, наповненою системами автоматизації, моніторингу та інтелектуальними технологіями. Основним завданням в рамках подібної експлуатації житла є можливість автоматизувати і запрограмувати ряд процесів, забезпечити контроль і віддалене управління. При цьому систему відрізняє наступні якості:
Гнучкість. Не обов’язково мати у себе всі технології, так як можна користуватися частиною з них;
Доступність. Багато рішень розумних будинків знаходяться у вільному продажу і по кишені багатьом;
Простота інтеграції, що дозволяє не перебудовувати житло кардинальним чином.
Розумний будинок та Інтернет речей
Основною рушійною складовою розвитку розумних будинків є сучасна техніка з можливістю дистанційного керування і багатими настройками по автоматизації. Прибуваючи, додому можна заздалегідь підігріти воду в чайнику, приготувати їжу в тій же мультиварці. Розумні холодильники можуть сповіщати про відсутність тих чи інших продуктів і навіть робити їх замовлення в Інтернеті. Щось з цього вже доступно більшості, а інше поки занадто дорого для масового споживання, але тренд виходить в інтернет техніки простежується явно.
Голосове управління
Один із символів розумних будинків. Працюючі від голосу або ударів вимикачі, системи управління фіранками та іншими процесами вже є. Популярною стає також технологія “мультирумов” зі створенням єдиних джерел відео або аудіосигналів на всі приміщення з можливістю дистанційного керування. До таких елементів можна зарахувати і “розумні колонки”, оснащені системами штучного інтелекту.
Економія та безпека
Система розумного будинку може досить ефективно окупатися за рахунок можливості розумного використання ресурсів. Оснащені датчиками кімнати, наприклад, можуть вимикати світло, якщо в них нікого немає. Крім того, використовуючи віддалений контроль можна закрити двері або перекрити подачу того чи іншого ресурсу, якщо ви забули це зробити.
Подібні дії важливі і з міркувань безпеки. Контроль подачі газу, датчики диму, протікання, руху, сигналізація і системи відеоспостереження – все це допомагає значно підвищити безпеку об’єкта у відсутності людини або в нічний період.
Розумний будинок-комфортний будинок
Прикладом трендового напрямку технологічного оснащення приміщень є автоматизація систем кондиціонування. За допомогою цього можна підтримувати в певних приміщеннях ті чи інші кліматичні умови, починаючи від температури і закінчуючи вологістю. Знову ж таки, система може працювати в поєднанні з датчиками присутності або можливістю дистанційної активації.