Розумний будинок – що це, скільки коштує і де застосовується

05 Грудня 2021

В розумному будинку всі системи працюють автоматично, з мінімальною участю людини. Контролюється все: освітлення, опалення, робота побутової техніки. Всі системи реагують на зовнішні обставини і налаштовують свою роботу в автоматичному режимі. Така Автоматизація позбавляє людину від повсякденних, рутинних турбот.

Управління системою розумного будинку може налаштовуватися для всіх приладів або для кожного з них окремо. Або встановлюється станція, яка контролює всі системи одночасно або для кожного приладу налаштовується індивідуальний режим управління.

Що пропонує система розумного будинку

Розумний будинок може виконувати наступні завдання:

  • контролювати споживання освітлення, опалення та водопостачання, активувати і деактивувати їх;

  • наповнювати спорожнілі миски з кормом і водою у тварин;

  • вести відеоспостереження в квартирі;

  • контролювати поведінку дітей: обмежувати час, проведений за переглядом телевізора або в Інтернеті;

  • попереджати про початок загоряння;

  • надавати допомогу в прибиранні або приготуванні кави.

Вартість облаштування системи

Єдиної вартості облаштування розумного будинку не існує. Ціна комплекту залежить від функціональності системи розумного будинку і наявності гаджетів.

На сьогодні вартість облаштування системи розумного будинку варіюється від 5 до 700 тисяч рублів. У мінімальну комплектацію системи розумного будинку входить до 10 датчиків, тоді як їх кількість в максимальній версії може досягати декількох десятків.

Для кожного замовника складається індивідуальний проект розумного будинку, заснований на його побажаннях і потребах. У цьому випадку ціна комплекту залежить і від розміру житла. Потрібно враховувати і той факт, що в готові комплекти не входять розумні прилади – кавоварки або роботи пилососи, що підключаються до загальної станції.

Розумні будинки Китаю

Ця країна є лідером за кількістю будівель, оснащених розумними системами. У Китаї є тисячі будівель, обладнаних за останнім словом техніки. Яскравим прикладом може бути бізнес-центр Glumac. На перший погляд він являє собою звичайне Офісна будівля. Цей центр першим отримав міжнародний сертифікат Living Building Challenge. Співробітники Центру можуть спостерігати на екранах своїх смартфонів рівень забрудненості і вологості повітря. У цьому центрі передбачено багаторівневе очищення повітря і зелена стіна.

Розумні будинки в Україні

У порівнянні з розумними будинками в Європі та Китаї, що представляють собою єдину, налагоджену систему, в Україні надаються, скоріше окремі гаджети, оснащені системами віддаленого управління та збору даних. Такі будинки, скоріше, є приналежністю до елітного класу, ніж методом оптимізації ресурсів. Повсюдної установки таких систем в українські будинки та офіси не спостерігається.

Поки незрозуміло, чи стануть розумні будинки єдиною автоматизованою системою, що зачіпає всі ділянки життєзабезпечення або залишаться окремими наборами пристроїв, оснащеними функціями голосового управління і контролю.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка