Сьогодні на ринку можна знайти безліч корисної побутової техніки, здатної підвищити комфорт людям в процесі експлуатації. Але часто її потрібно відключати або вимикати. І це відбувається вручну, що досить незручно. Вихід бачиться в придбанні спеціальних смарт-розеток, здатних автоматично відключати або вимикати будь-який тип побутової техніки.
Всі смарт-розетки діляться на два підвиди. Більшість моделей оснащується штепселем, що підключається до стандартної розетки за допомогою перехідника. По частині дизайну вбудовані пристрої схожі з конструкціями звичайних аналогів, проте їх можна визначити візуально: є або кнопка, або індикатор. Смарт-розетки подають струм, за допомогою команди або розкладом. З їх допомогою:
Економиться великий обсяг електричної енергії;
Автоматично проводиться поливання саду або городу;
Контролюється функціонування всієї домашньої техніки;
За певним графіком проводиться освітлення всієї присадибної території;
Найпростіші моделі здатні працювати в режимі on / off. Що це дає на практиці? Тут все просто. Якщо потрібно, щоб до приходу з роботи в будинку було прохолодно, то заздалегідь включається Кондиціонер. І зворотна ситуація-розетка дає сигнал на включення кімнатного опалювального приладу. Це важливо, якщо в кімнаті розташовується масляний обігрівач з великою тепловою інерцією – варто його включити заздалегідь, як кімната прогріється до певної температури. Але і це ще не все – проводиться і підмішування повітря, якщо розетка включає вентилятор, встановлений у віконному отворі.
Щоб побутова техніка могла запускатися, то від неї буде потрібно спеціальна функція – автоматичний запуск при подачі струму. Сучасні кондиціонери мають функцію автостарта і це легко зробити, якщо Кондиціонер залишити у включеному режимі. Те ж саме можна сказати про комп’ютери, Материнські плати яких також здатні запускатися при подачі струму.
Найдорожчі смарт-розетки управляються за допомогою інтернету. Це дуже зручно – сидячи в офісі, можна зайти в інтернет, включити розетку і вся потрібна побутова техніка почне працювати. Управляти всією міні-системою розумного будинку, можна через смартфон, якщо інсталювати потрібний додаток.
Цілком недорогими і ефективними вважаються смарт-розетки, якими можна управляти за допомогою таймера. Адже не кожен користувач ризикне управляти побутовою технікою або будинком за допомогою інтернету. Хакери і віруси нікуди не поділися! В цьому випадку куди вигідніше купувати смарт-розетку з механічним таймером. Вибирається час клацаннями і розетка в потрібний момент відключається. Більш технологічними можна назвати електронні смарт-розетки, в яких можна виставляти час включення або відключення не тільки в годинах, але і в добі! Це важливо, якщо в будинку не буде нікого тривалий час, а сад або город вимагає регулярного поливу.
Деякі моделі смарт-розеток здатні ще виробляти повідомлення. Це виявиться корисним, якщо якась побутова техніка раптом вимикалася. Наприклад-пральна машина, яка після прання перестала забирати струм з мережі.
Важливо ще звертати увагу на потужність смарт-розеток. Якщо раптом якась техніка відрізняється підвищеною потужністю споживання (наприклад, кондиціонер), то розетка ризикує не тільки оплавитися, але і повністю вийти з ладу. Тому, перед вибором розеток потрібно дивитися на їх технічні показники. Якщо вони витримують не менше 10-15 а і здатні працювати при напрузі 250 В, то їх можна сміливо купувати для будинку.