“Розумний будинок” ー обладнання квартири, яке вимагає особливого управління, налаштованого на смартфон, сенсори або голос. Як правило, господарі квартири воліють дистанційно керувати світлом, кліматом, жалюзі.
Види управління
Вимикачів в сучасних будинках величезна кількість: ємнісні, сенсорні, імпульсні, вінтажні. Але можна розділити управління на наступні групи:
сенсорні панелі,
класичні вимикачі,
додаток для телефону,
термостат,
управління голосом.
Розглянемо кожен варіант окремо: плюси і мінуси.
Класичні вимикачі
Вони звичні всім з дитинства, а сучасні технології дозволяють вбудувати в вимикачі сенсори на тривале натискання або індивідуальні відбитки. Їх можна підібрати будь-якої форми і кольору, акуратно вписавши в інтер’єр квартири. Їх можна комбінувати з голосовим управлінням або з додатком на телефоні, в залежності від того, що знаходиться під рукою.
Кнопкові вимикачі
Вважається, що це найзручніший варіант, особливо якщо ви живете не 1 в квартирі. Важливі плюси:
приємні на дотик,
невеликий розмір,
тихі клацання при натисканні,
гравіювання кнопок,
вбудовані температурні датчики.
Сенсорні вимикачі
Сенсорне управління виглядає стильно і ідеально вписується в концепцію розумного будинку. Невеликий розмір дозволяє вбудувати майже в будь-яку модель, можна налаштувати чутливість і звукові відгуки. Поверхня часто виготовляється із загартованого скла, що підвищує його довговічність. Ви можете вибрати будь-який зовнішній вигляд, колір, відтінок і малюнок.
Термостати, інтегровані в вимикачі
Такий варіант вимикача використовується для регулювання опалення та кондиціонерами. Дисплей покаже значення температури, швидкість і силу подачі повітря, з його допомогою можна налаштувати режим роботи на конкретний час.
iPad як сенсорна панель управління
Такий варіант буде виглядати добре, і при цьому навіть не дуже дорого. iPad вбудовується в стіну і ставиться на станцію. Це буде працювати фактично як звичайний сенсорний вимикач, але великий екран і різновиди функцій дозволяють такому варіанту залишатися популярним.
Управління з телефону
Ми звикли не випускати телефон з рук, тому таке управління часто вибирають ті, хто облаштовують Розумний будинок. Системами всередині можна управляти віддалено, наприклад, перебуваючи на роботі, перевірити, що сет вимкнений або запустити Обігрів квартири.
Зручно вимикати світло перед тим, як вирушати до сну, просто включивши відповідну програму. Можна налаштувати інтерфейс під себе, вибравши кращий варіант.
Управління голосом
З появою голосових помічників управління стало зовсім простим і приємним. Якщо купити станцію, наприклад, Алісу, то вона завжди буде готова почути вашу команду. Подібні пристрої можуть вимикати світло, включати музику, ставити будильники на ранок. Головне, добре налаштувати програму під розпізнавання свого голосу і чітко давати інструкції.