Сучасні технології оточили людину розумними та корисними пристроями, здатними зробити життя комфортнішим та безпечнішим. Система «Розумний Дім» об’єднує комплекс побутових пристроїв та приладів, що знаходяться у житловому приміщенні.
Дистанційне управління технікою і система оповіщення мешканців на відстані про раптові події, що відбуваються в їхньому будинку, розвинулося досить логічно, одночасно з поліпшенням якості життя і рівнем технології. Наприклад, появі пилососа сприяла спроба автоматизувати процес наведення ладу.
Перші системи централізованого управління технікою з’явилися у середині минулого століття. Центральний комп’ютер виконував керівну функцію. Розвиток смартфонів та їхнє масове поширення сприяли передачі управління домашніми пристроями саме цим пристроям, які людина майже завжди носить із собою.
Сьогоднішній «Розумний Дім» – це мережа з безлічі функціональних пристроїв, керування якими здійснюється за допомогою смартфона або комп’ютера. Таким чином, виключається необхідність мати додатковий пульт управління під рукою. Вся навігація буде доступна з екрана мобільного телефону.
Система «Розумного будинку» складається з трьох частин:
Контроль освітленості приміщення з можливістю увімкнути та вимкнути світло.
Автоматичне регулювання температури повітря в будинку чи квартирі. Коригуються як опалювальна система, так і встановлені кондиціонери.
Сигнальне сповіщення у разі проникнення сторонніх осіб, виникнення пожежі, затоплення сусідами зверху, землетрусу.
Блокування водної системи у разі виявлення витоку.
Відеоспостереження допоможе спостерігати за тим, що відбувається зараз у житлі. Таким чином можна наглядати за дітьми і тваринами, що знаходяться вдома, контролювати найманих робітників, стежити за літніми родичами, щоб встигнути вчасно зреагувати, якщо щось піде не так. Тривожна кнопка «SOS» викликає приїзд групи швидкого реагування у разі проникнення зловмисників.
Автоматична робота домашньої системи допоможе комфортному існуванню зайнятим людям, а також тим, у кого є обмеження здібностей
Люди похилого віку можуть легко керувати рівнем освітлення, розкрити або закрити штори за допомогою управління голосовими командами.
Особи з інвалідністю взаємодіють із системою за допомогою додаткових пристроїв або гарнітур.
Діловим людям буде зручно підключити кавомашину, мультиварку або робот-пилосос дистанційно. Або дати команду нагріванню води у бойлері перед приїздом додому.
Використовуючи систему «Розумний дім», можна помітно спростити побут, а також підвищити рівень безпеки свого житла.