Казкова хатинка слухняно виконувала тільки одну команду – ” Кругом!». Цим її “інтелект” і обмежувався. Сучасний “розумний будинок” – зовсім не казкове житло, проте його можливості ширше. І якщо раніше система включала стандартний набір опцій, то в даний час є з чого вибрати. Найдешевші пристрої прості і виконують лише одну функцію. Інші-це складні інтелектуальні системи зі зворотним зв’язком.
На даний момент в Україні таких будинків не так вже й багато, не кажучи вже про те, що далеко не кожна людина може дозволити собі придбати подібну систему. Здебільшого «інтелектуальні будинки» поширені в Європі і в Америці, але і у нас вони все більше входять в уми містобудівників, займаючи їх і не даючи спокою.
Основні складові розумного будинку
Контрольна панель. Цей прилад є серцем, мозком будь-якого подібного інтелектуального житла. Контрольна панель постійно сканує простір на предмет передачі сигналів усіма іншими пристроями. Якщо контрольна панель ловить будь-якої сигнал, вона його дуже швидко і при цьому ретельно обробляє і подає сигнал господареві будинку про ту чи іншу подію, яке в даний момент виконується. Вона ж служить для віддачі розпоряджень на програмному рівні.
Датчик витоку газу. Як вже випливає з назви, датчик витоку газу покликаний сигналізувати саму витік і служить для визначення її дислокації. Це дуже зручно в тому плані, що газівник завжди зможе точно знати, де починати роботу, не витрачаючи безодню часу на перевірку всієї магістралі. Цей датчик має вбудовану сирену, що сигналізує господарям про виниклу небезпеку. Також він може автоматично припинити тривогу, якщо концентрація газу падає нижче небезпечної шкали.
Датчик затоплення. Дуже зручна річ, завдяки якій можна вчасно визначити рівень затоплення будинку, його причину і місце, де сталася аварія. Також забезпечений засобами сигналізації господарів про виниклу проблему. Датчик затоплення має запобіжник від помилкових спрацьовувань, який дозволить йому ефективно працювати навіть в умовах підвищеної вологості.
Детектор диму. Такий прилад служить для виявлення диму і сигналізації господарям про проблему. Може вимірювати рівень задимленості приміщення і аналізувати весь процес задимлення, знаходячи його причину.
Акустичний датчик розбиття скла. Річ, дуже корисна для безпеки будинку. Може розпізнавати звук б’ється скла навіть через перешкоди.
Бездротова сирена-основний засіб оповіщення про спрацьовування різних датчиків. Засіб для підняття тривоги.
Пасивний інфрачервоний сповіщувач. Є відмінним датчиком руху.
Інтерфон. З його допомогою є можливість спілкуватися між приміщеннями будинку.
Бездротовий Репітер. Важливий компонент. Завдяки йому радіопокриття на площі всього будинку працює безперебійно в будь-яких умовах.
“Розумний будинок” – комплексна система
Найпростіший варіант-це сукупність програмованої побутової техніки і різних електроустановочних пристроїв. Ви можете закласти окрему програму в мікрохвильову піч, пральну машину, кухонний комбайн.
Але, програмувати кожен день безліч пристроїв-вельми утомливо. А пристрої від таких виробників, як АВВ і GIRA можуть працювати разом з автоматичними, інтелектуальними системами управління.