Сценарії в розумному будинку – що це і для чого потрібні

04 Вересня 2021

Коли рекламують систему» Розумний будинок”, мова завжди заходить про переваги використання сценаріїв. Розписуються їх особливості і можливості, проте не всі мають чітке уявлення про те, що ж це таке. Варто розібратися в цьому питанні і описати найпопулярніші сценарії, відповівши тим самим на найбільш часто задаються.

Принцип роботи сценарію

Використання того чи іншого сценарію можливо тільки в дротових «розумних будинках». Приміщення повинно мати необхідні кабелі всередині стін, щоб всі елементи були включені в єдину систему. Само собою зрозуміло, що бездротові аналоги в змозі відтворювати частину функцій, проте все обмежується лампами і шторами.

У системах “Розумний будинок” вже встановлено кілька сценаріїв за замовчуванням. Список розташований у відповідному додатку. Для активації досить одного натискання, навіть якщо власник знаходиться далеко від будинку. Вся суть полягає у виконанні певних дій, наприклад виключенні світла ввечері або відкритті штор вранці.

Всі системи будинку працюють за заданим розкладом. Зручність сценарію важко переоцінити, адже так добре прокидатися з заздалегідь прогрітими підлогами. Крім того, існують і алгоритми подій, які необхідні при виникненні позаштатних ситуацій, наприклад протікання або загорянь. Також сценарій можна доповнити будь-якими коригуваннями вручну.

Найпопулярніші сценарії

Як вже було згадано вище, в базовій версії будинку вже прописано кілька сценаріїв, перевірити роботу яких бажано відразу після установки системи. Отже, виробники використовують такі варіанти:

“Я прийшов”, ” я пішов»

Щоб включити сценарій “я пішов”, треба натиснути на відповідну кнопку в додатку, що спричинить:

  • вимкнення освітлення у всьому будинку;
  • активацію охоронних систем;
  • нежданих гостей буде відлякувати Сигналізація;
  • закриття всіх штор;
  • активація економного режиму всіх систем.

Сценарій “я прийшов”, в свою чергу, активує зволожувачі повітря, кондиціонери. Словом, система повністю підготує будинок до повернення власника.

«Добрий ранок»

Сценарій користується заслуженою популярністю, так як дозволяє підготувати власника будинку до комфортного пробудження. Закриті штори почнуть поступово розкриватися трохи раніше звукового сигналу будильника. Також почнеться прогрів приміщення до комфортних значень.

“Захист від протікання»

Можна включати відразу кілька сценаріїв відразу. Так, розглянутий варіант автоматично перекриє кран, якщо занадто багато води потрапить на підлогу (там розташовані спеціальні датчики). При цьому запланована вологе прибирання не активує сценарій, якщо введені відповідні настройки.

Висновок. Автоматизація дозволяє підвищити комфорт людей, тому функція і стала популярною. Якщо не підходять вбудовані настройки, то є можливість самостійно створити індивідуальний сценарій. Творці системи зробили управління максимально простим, адже для настройки потрібно тільки телефон і пара кліків.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка