Забудовники та орендодавці починають бачити нові вимоги в будівництві будівель комерційної нерухомості. Вони шукають офісні приміщення, які сприяють співпраці і можуть адаптуватися до їх мінливих робочих процесів. Щоб задовольнити ці потреби в чудових можливостях підключення, оптимізованих системах управління та енергоефективності, розробники використовували Інтернет речей (IoT, Internet of Things – Інтернет речей) і методи екологічного проектування для розробки інтелектуальних будівель.
Розумні будівлі пропонують підвищену безпеку будівлі та динамічні робочі місця, які взаємодіють з працівниками, щоб стимулювати продуктивність та сприяти добробуту працівників. В даний час вони займають відносно невелику частину ринку комерційних будівель, але представляють майбутнє комерційної нерухомості.
Нижче наведено три приклади інтелектуальних будівель, що використовуються сьогодні. Кожна з них ілюструє переваги для працівників у довгостроковій перспективі та служить орієнтиром для розробників, які хочуть скористатися перевагами підключення до IoT, щоб представити унікальну комерційну пропозицію.
The Edge, Амстердам: найзеленіша будівля у світі
З моменту свого відкриття в 2015 році, Edge вважається найрозумнішою, найзеленішою будівлею в світі. За даними британського агентства з оцінки нерухомості BREEAM, Edge споживає на 70% менше електроенергії, ніж порівнянні Офісні будівлі. Як дах, так і фасад Edge, звернений на південь, містять безліч фотоелектричних панелей для збору сонячної енергії (найбільше з усіх офісних будівель в Європі), а система водоносного горизонту для зберігання теплової енергії забезпечує всю енергію, необхідну для опалення та охолодження. будівля. The Edge також включає в себе будиночки для кажанів і Вулик, ставши практичним рішенням програми по збереженню навколишнього середовища. Окрім цих» зелених ” функцій, Edge сам по собі є всеосяжною екосистемою IoT, яка пропонує своїм орендарям динамічний робочий простір. Гараж пізнає господаря машини, коли вона приїжджає, і направляє його до місця стоянки оптимальною траєкторією. Працюючи з додатком для смартфонів, розробленим орендарем Edges, фірмою Deloitte, співробітники реєструються, коли прибувають, і перенаправляються до одного з декількох варіантів відкритих робочих місць, заснованих на їх графіку роботи на день, від стандартного робочого столу до постійних столів, робочих кабін, зустрічей кімнати, балконні сидіння або кімнати, спеціально призначені для глибокої концентрації. Спеціальний додаток для смартфонів Edges також знає, переваги кожного співробітника по освітленості і температурі місця для роботи, і відповідним чином налаштовує своє середовище при вході в робочий простір.
Штаб-квартира Cisco в Канаді, Торонто: продуктивність, ефективність та співпраця
Як і в динамічних робочих просторах Edges, співробітники штаб-квартири Cisco в Торонто не мають постійних робочих місць. Коли працівник прибуває, додаток для смартфона направляє його на робоче місце, яке автоматично синхронізується з його уподобаннями щодо комфорту та освітлення. Мета полягає в тому, щоб сприяти більшій гнучкості та співпраці між співробітниками. Інтелектуальні місця для зустрічей та спільні зони пристосовуються до потреб співробітників, а конференц-зали мають висувні стіни, які можуть об’єднувати та відкривати простори для великих зустрічей або тренінгів.
Штаб-квартира Cisco може похвалитися рядом систем ефективності, керованих IoT, які знижують споживання енергії та експлуатаційні витрати. Наприклад, його розумна система ліфта розроблена, щоб зменшити кількість енергії, що витрачає даремно порожні поїздки. Замість того, щоб натискати кнопку для підйому або опускання, працівники офісу вибирають поверх, на який вони направляються, коли наближаються до дверей ліфта через смартфон. Система вибирає ліфт, найближчий до їх поточного розташування, доставляючи працівника на поверх з мінімальною кількістю порожнього часу.
Capital Tower, Сінгапур: сприяння здоров’ю та безпеці працівників
Побудована в 2000 році, Capital Tower є найстарішою будівлею в цьому списку, але вона все ще має безліч інтелектуальних функцій, які сприяють підвищенню енергоефективності. Capital Tower була першою офісною будівлею в Сінгапурі, яка забезпечила бездротову локальну мережу (WLAN) по всій будівлі. Такі функції, як інтелектуальне освітлення, значно скорочують експлуатаційні витрати будівлі і вуглецевий слід, а система HVAC всередині будівлі використовує рекуперацію енергії, яке повертає холодне повітря для підтримки ефективності роботи чилерів. Крім надійного підключення, інтелектуальні системи Capital Towers сприяють хорошому самопочуттю, забезпечуючи чудову якість повітря. Датчики IoT оцінюють такі фактори, як температура, вологість і концентрація вуглекислого газу, щоб підтримувати оптимальний баланс як для продуктивності, так і для здоров’я. У гаражі набір датчиків постійно вимірює рівень чадного газу і запускає систему витяжного вентилятора, коли рівень забруднення досягає певних порогових значень. Цей ефективний з точки зору витрат механізм реагування допомагає знизити ризики для здоров’я, одночасно знижуючи марнотратні витрати енергії, коли рух в гаражі низький, а якість зовнішнього повітря хороша.