Фахівці прогнозують зростання технологій в області “розумного будинку”
Фахівці говорять про те, що минулі 2020 і 2021 роки істотно вплинули на еволюцію ринку розумних будинків: народ був змушений величезну кількість часу залишатися вдома, і, відповідно , Розробники відреагували на появу нових потреб створенням актуальних технологій.
Численне внесення нових ідей надходило з великою швидкістю повністю у всіх цінових ділянках. Попередні кілька років виявились великим резервом на майбутнє, а карантин виконав роль батута. Велика кількість високоінтелектуальних функцій у побутових електронних приладів, які раніше були настільки необхідні, і, можливо непотрібними, виявилися досить затребуваними і навіть дуже потрібними. Користувачі визнали таку комфортність і сьогодні бажають отримувати ще більше позитивних емоцій, перебуваючи у себе в квартирах та активно експлуатуючи різноманітні «розумні» пристрої. Експерти вважають, що в найближчому майбутньому це викличе великий ажіотаж і зросте попит на «розумні будинки», а нові житлові споруди наперед будуть облаштовані спеціальним комплексом, що дозволяє забезпечувати комфортний побут та проживання.
Сьогодні функція несправжнього інтелекту у світі сучасних людей активно зростає; пристосування, що мають штучний інтелект, вже незабаром повністю увійдуть у побут людини. Сьогодні людина сама управляє «розумним будинком», а ось вже дуже скоро вона самостійно навчатиметься, пристосовуватиметься до запитів споживача, що створить можливість для взаємодії штучної системи з людиною. Ті дії, в яких сьогодні безпосередньо потрібна участь користувача, незабаром будуть здійснюватися системою самостійно. Розумний будинок зможе (і вміє) – записувати, проводити аналіз та давати оцінку звичкам користувача, режиму його дня. Це дозволить сформувати основний шаблон, якого штучна система буде пристосовуватися, за умови, що режим змінюється, і самостійно перебудовуватися, отже людині не треба буде думати про заміну режиму налаштувань у системи «розумний будинок».
Однак поки що не варто розмірковувати про те, що така постановка справ увійде до звичної норми для всіх людей. Все-таки дуже далеко до масштабної інтелектуалізації домашнього господарства. Всебічного запровадження діяльності системи штучного інтелекту перешкоджає багато показників: недешева цінова політика, прогалини у забезпеченні збереження персональних даних, низький інформативний рівень – багато користувачів не знайомі з актуальними технологіями та його можливостями, важке об’єднання продуктів та ідей різних творців та інше. Як вважають експерти, потрібна ще велика кількість свіжих ідей перед тим, як будуть виявлені численні рішення щодо низької та середньої цінової ланки, а на це знадобиться не один рік.