Управління пристроями за допомогою голосу ще якийсь десяток років тому можна було зустріти, хіба, що у фантастичних романах. Але у наукової фантастики є властивість іноді стає реальністю. Голосове управління вже успішно реалізовано технологічними гігантами: Apple, Google і Yandex щосили використовують такі технології в своїх системах.
Чи може голосове управління бути інтегроване в систему “Розумний будинок”, і якщо так, то що для цього потрібно?
Сучасні технології далеко зробили крок вперед. Давайте розглянемо, чи можливо впровадити голосове управління за допомогою вже готових програмно-апаратних рішень.
Один з найбільш реальних варіантів реалізації голосового управління в системі розумного будинку-використання вже працюючих додатків або систем. В першу чергу, мова йде про розумні колонках «Аліса» від Yandex і Apple HomePod.
Інтеграція цих технологій вимагає установки розумного будинку на основі дротових технологій — адже в разі побудови управління на основі радіоточок перешкоди можуть значно спотворювати сигнал, і, як наслідок, можуть виникати складнощі з якістю розпізнавання голосових команд.
Крім колонок, можуть бути використані будь-які інші пристрої, що мають якісний вбудований мікрофон: смартфон, планшет, навушники з мікрофоном і навіть розумні годинник. Фактично, сьогодні будь – яку систему Розумний будинок можна налаштувати для управління за допомогою голосових команд за допомогою повсякденних пристроїв.
За допомогою голосового управління можна налаштувати управління всіма елементами, які знаходяться під контролем системи, а саме:
Система відеоспостереження;
Домофон і система контролю вхідних дверей;
Будь-які охоронні системи і сигналізація;
Система зрошення;
Система опалення;
Вся система освітлення;
Системи клімат-контролю: кондиціонери та спліт-системи;
Аудіосистема;
Побутова техніка;
Керовані штори і гардини;
Система датчиків.
Тобто, голосове управління, фактично може бути застосовано до будь-яких систем, які можуть бути підключені до «розумного будинку».
При цьому на основі голосового управління можуть бути налаштовані синхронізовані сценарії роботи системи. Наприклад: сценарій дії в тому випадку, якщо всі мешканці залишають будинок надовго: господар будинку каже «я йду надовго». Автоматично всі системи розумного будинку переходять в режим економного споживання енергії, включається Сигналізація, вимикається полив рослин в саду, закриваються штори, включається прибудинкове освітлення і т. д.
Такі сценарії можуть бути створені власником будинку в незліченній кількості, причому зробити це досить просто.
Отже, інтеграція голосових технологій в систему Розумний будинок-це реальність, яку вже успішно реалізують компанії-розробники. Дуже важливий нюанс-бажано почати реалізацію задуманого на етапі чорнової розробки проекту. Тобто, при установки датчиків і кабелів, адже голосове управління краще впроваджувати в розумний будинок на основі дротових технологій.