Різновиди диммеров для регулювання світла

03 Травня 2021

Будь-яке приміщення, в якому встановлена інтер’єрна підсвічування, світильник, люстра або бра, потребує якісного управління світлом. У даній статті мова піде про такий важливий прилад для регулювання освітленості, як диммер.

Застосування і види

Для включення світла часто використовується звичайний клавішний вимикач, проте лампи розжарювання в цьому випадку скоро перегорають. Щоб продовжити термін їх служби, краще використовувати диммер. Його перевага полягає в тому, що світло плавно включається і так само плавно вимикається. Крім того, деякі моделі працюють за заздалегідь створеним розкладом або програмою.

Залежно від виду регулятор може бути встановлений:

у підрозетник замість вимикача (класичний варіант);
в підрозетник за існуючий вимикач (вбудований);
у розподільному щиті.

Принципи їх роботи розрізняються, тому слід детально розглянути кожен з перерахованих варіантів.

Класичний

Диммери, призначені для установки в підрозетник замість вимикача, мають найбільшу популярність.

Основні види класичних світлорегуляторів:

поворотний;
поворотно-натискний;
клавішний;
сенсорний.
Поворотний

Обертаючи коліщатко диммера, можна не тільки включити світло, але і встановити необхідний рівень освітлення. Однак важливо знати, що пристрій не зможе його запам’ятати.

Поворотно-натискний

На відміну від попередньої моделі цей тип регулятора можна використовувати для включення світла до заздалегідь заданої яскравості. У лінійці є Диммери, які роблять це плавно.

Клавішний

Дану модель не відрізнити від простого вимикача. Однак різниця при їх використанні величезна. Утримуючи палець на клавіші діммера, можна відрегулювати рівень освітленості. І при включенні в наступний раз, він плавно його встановить.

Сенсорний

Нещодавно з’явившись на ринку, ці прилади вже завоювали популярність. Їх часто використовують в системі»Розумний будинок”. Зовнішній вигляд пристроїв може відрізнятися, проте їх об’єднує загальний принцип роботи. Для того щоб включити, вимкнути або налаштувати рівень освітленості, необхідно скористатися кнопками на сенсорній панелі.

Вбудований

Диммер, вбудований за вимикач, має вигляд маленької коробочки. Її розташовують в розподільній коробці для електропроводів або в підрозетнику.

Управляти вбудованим регулятором можна не тільки кнопкою на вимикачі. Контроль за сучасними моделями відбувається за допомогою смартфонів і планшетів.

Встановлюється в щиті

Подібні пристрої призначені для установки в щиті на DIN-рейку в розумному будинку. При цьому управління диммером може відбуватися як зі звичайних вимикачів, так і зі спеціального обладнання. Електрика в даному випадку прихована від очей, а на виду знаходиться тільки пульт управління.

Завдяки різноманіттю диммеров, можна підібрати підходящий варіант для будь-якого приміщення. Однак необхідно пам’ятати, що регулятори для підрозетника можна встановити навіть після того, як електрика повністю змонтована, а Диммери для установки в щиті слід підбирати на етапі проектування. При покупці диммера також важливо звернути увагу на його сумісність з використовуваним типом ламп.