Багато хто не знає про існування таких пристроїв, як радіокерована розетка, хоча з’явилися вони досить давно. Перевага такої розетки в тому, що управляти їй можна на відстані за допомогою пульта управління. Представляє з себе перехідник, який вставляється в звичайну розетку, а до нього вже підключаються інші прилади.
Пристрій складається з корпусу з кнопками, на якому є Індикатор підсвічування і роз’єм для вилки. Розетка на радіокеруванні оснащена пультом ДУ, в якому знаходиться радіопередавач.
Всі побутові пристрої, переведені в режим очікування, можуть споживати до 9-11% електрики. Це відбивається на вартості послуг, які оплачуються щомісяця. Радіокерована розетка має корисні функції програмування включення і виключення електроприладів, що може заощадити значну частину сімейного бюджету.
Радіокеровані розетки найчастіше застосовуються для:
Розетки такого типу бувають для приміщень і вуличного освітлення. Є різновид спеціальних пристроїв для ванної кімнати. Існують також радіорозетки, що працюють при екстремальних температурах.
Важлива перевага радіокерованих розеток на відміну від виробів з Wi-Fi і GSM — низька ціна. Цей пристрій не залежить від наявності Інтернету і якісного зв’язку. Управляти радіорозеткою можна вручну, без використання пульта, вона легко підключається до мережі або до системи розумного будинку. Але найголовніше призначення розетки на радіокеруванні-це економія значної кількості електроенергії.
Є і мінуси у цих пристроїв. Радіосигнал буде недостатньо сильним, якщо йому перешкоджають стіни, особливо, конструкції з металу. При проживанні в будинку людей, що використовують слуховий апарат, під дією надходять сигналів від радіорозетки, робота апарату може бути некоректна.
Купуючи розетку на радіокеруванні дуже важливо враховувати максимальну потужність споживання енергії, яка вказана в супутніх документах. Якщо побутова техніка розрахована на високу потужність — слід купувати більш продуктивні моделі.
Необхідно звертати увагу на поширення дальності сигналу, яка вказана в характеристиках виробу. Радіокерована розетка легко налаштовується-поєднується код сигналу на пульті управління з кодом приймально-виконавчого пристрою. Блоки запам’ятовують частоту радіосигналу і код при одночасному натисканні кнопок на пульті дистанційного керування.
Радіокеровані розетки є відмінним помічником при економії електроенергії. З їх допомогою побутові прилади можна включати тільки в тому випадку, коли є така необхідність. Щоб не платити більше за використання електрики, і не включати і вимикати постійно техніку, слід задуматися про покупку радіокерованої розетки в свій будинок.