Радіокеровані розетки на вітчизняному ринку електроніки з’явилися недавно і стали користуватися великим попитом у людей за рахунок практичності і економічності. Адже вони мають одну важливу перевагу перед традиційними розетками – будь-якою побутовою технікою можна користуватися на відстані і при необхідності її відключати.
Часом побутової техніки в будинку накопичується настільки багато, що вона в режимі очікування запросто зможе спалювати до 10% енергії. Якщо порахувати все це, то вийде кругленька сума! В цьому випадку і необхідно купувати радіорозетку, за допомогою якої можна дистанційно відключати будь-який електричний прилад. За своєю структурою радіорозетка представляє перехідник, який встановлюється в стандартну розетку. Налаштування не вважаються великою проблемою-все легко і просто. Додається інструкція. Навіть дитина зможе включити таку розетку!
Якщо уважно придивитися на радіорозетку, то можна виявити електронний виконавчий блок, в якому є невелика електрична плата. У деяких моделях є ще й функція таймера, яка дозволяє відключати побутові прилади автоматично після закінчення певного часу. Але такі розетки коштують істотних грошей і часом краще брати радіокеровані аналоги, в які вставляється радіопередавач. Варто його активувати, як розетка відключається, і побутові прилади не працюють.
Автоматичні гаражні ворота.
Система вуличного освітлення біля приватного житлового фонду.
Системи вентиляції та кондиціонування.
Включення насосного обладнання.
Установки часу для автоматичного включення будь-якої побутової техніки
Як окремий пристрій в комплексному рішенні розумного будинку.
На відміну від аналогів, які працюють від Wi-Fi або GSM, радіорозетки не залежать від стільникового зв’язку або Wi-Fi, що дозволяє їх використовувати куди впевненіше в приватному секторі. І радіорозетки коштують істотно дешевше, а управління вважається максимально зручним – можна використовувати дистанційний пульт. Якщо він раптом зламається, то нічого страшного-на корпусі радіорозетки є спеціальні кнопки, які відповідають за основні функції. Недоліки є-радіохвиля може загасати, проходячи крізь товсті стіни. Але це властиво і сигналам Wi-Fi, які втрачають до 30% потужності при проходженні бетонних стін.
Тут все просто. Потрібно в першу чергу дивитися на потужність споживання побутових приладів. Якщо в будинку працює потужний кондиціонер, здатний споживати багато енергії, то необхідно брати радіорозетку підвищеної потужності, яка не оплавиться від навантаження.
Важливо дивитися і на дальність дії радіорозетки. Якщо цей показник буде варіюватися в межах 10-40 метрів, то це буде говорити про високу якість обладнання-сигнал буде проходити по всьому будинку!
Сумісність систем. Щоб привести радіорозетку в робоче положення, то потрібно послідувати найпростішої інструкції – одночасно натискаються кнопки ДУ і радорозетки. Сигнали поєднуються, і на радіорозетці загориться світловий індикатор, який і підкаже господареві житла – обладнання знаходиться в робочому стані.