Сьогодні ми зупинимося на бездротових системах. У кожної з цих систем є свої плюси і мінуси, тому важко сказати, яка краще. Все залежить від індивідуальних потреб майбутнього користувача.
Ідея систем автоматизації будівель відома вже більше чотирьох десятиліть. Спочатку ці системи використовувалися в громадських будівлях. Згодом їх стали використовувати в житлових будинках. Спочатку ексклюзивний продукт поступово став стандартом в новобудовах – в даний час Автоматизація будівель також все частіше розробляється на етапі вибору дизайну будинку. Саме тоді також приймаються рішення про вибір конкретної системи.
Ви вирішили купити розумний будинок, але не знаєте, яку систему вибрати? Це проблеми багатьох покупців. На ринку представлено кілька типів систем. Тут можна виділити:
дротові та бездротові системи,
центральні та децентралізовані системи,
відкриті та закриті системи.
З моменту розробки першої системи розумного будинку виникла суперечка, яке рішення краще: дротове або бездротове?
В даний час багато галузевих компаній заохочують покупців купувати квартири та будинки з бездротовими системами. Бездротові системи працюють на основі технології радіохвиль, тобто такий, де всі пристрої, обладнання та установки мають модулі управління у вигляді мікропередавачів і приймачів, захованих в електричних коробках.
Модулі управління зв’язуються один з одним за допомогою радіохвиль, які можуть заважати один одному з іншими пристроями, такими як: мобільні телефони, брелоки для воріт, точки доступу Wi-Fi та інші пристрої в мережі, що використовують радіохвилі. Крім того, в бездротових системах присутні додаткові пристрої управління у вигляді вдосконалених модулів управління автоматизацією, значно збільшують кількість елементів самої бездротової системи.
Переваги зіркоподібної кабельної системи:
Універсальність з точки зору конфігурації послуг ІКТ.
Простота обслуговування та обслуговування.
Стійкість до механічних пошкоджень.
Дуже проста Діагностика.
Дуже низька ймовірність відмови всієї системи.
У системах на основі кабельних рішень передавачі і приймачі не використовуються, а модулі управління (розташовані в розподільному пристрої) підключаються до заздалегідь підготовленої кабельної розводці. У конкретному випадку: в системі Smart Home не використовуються будь-які незвичайні або незвичайні кабелі.
Вся кабельна розводка побудована на основі стандартних електричних кабелів (просто по-іншому) і кабелів UTP (один з найдешевших електричних кабелів), що підводяться до розподільного щита. Такий каркас у вигляді кабельної розводки гарантує якість і надійність зв’язку з усіма елементами обладнання, пристроїв і установок, які ми хочемо контролювати.