Розумні будинки-концепція, яка давно фігурувала у фантастиці, але тільки в наше століття почала завойовувати реальність. Суть розумного будинку полягає в тому, що за допомогою автоматизації великої кількості функцій полегшуються побутові зобов’язання, а власнику забезпечується нечуваний рівень комфорту.
Що робить розумний будинок
Розумні будинки можуть не тільки вмикати і вимикати світло по команді або закривати і відкривати вікна. Серед властивостей розумних будинків можна знайти функції, що відносяться до наступних сфер:
зовнішнє і внутрішнє освітлення, включаючи освітлення ділянки;
використання спеціальних джерел живлення, регуляція енергоспоживання, розставлення пріоритетів між приладами;
ПОВНИЙ клімат-контроль, включаючи Обігрів конкретних елементів будівлі, регуляція температури, яку можна налаштувати самостійно;
набір функцій, пов’язаний з водопроводом, нагріванням і фільтрацією води;
визначення та самостійна боротьба з надзвичайними подіями, наприклад, витоками газу або води, короткими замиканнями або загоряннями;
системи охорони та моніторингу;
допомога з формуванням бюджетного плану для оплати ЖКГ;
контроль швидкості інтернету і розподіл трафіку, сімейний жорсткий диск або сервер;
і багато, багато іншого.
Кількість функцій, які може надати Розумний будинок, обмежується лише вимогами власника та бюджетом. При бажанні можна навіть вбудувати спорт-інвентар, пральні машинки, кавоварки та холодильники.
Як розумний будинок забезпечує всі ці функції
Нечуваний рівень контролю виростає з Інтернету речей. Інтернет речей-концепція, суть якої полягає в комп’ютеризації предметів побутового вжитку і забезпеченні зв’язку між ними. А розумний будинок по суті є вершиною даної концепції: об’єднання всіх важливих для господаря елементів домашнього затишку в одну систему, якою легко управляти.
Забезпечується це через мережу спеціалізованих компактних комп’ютерів, кожен з яких підключений через Інтернет або локальну мережу до головного комп’ютера. До комп’ютера також підключаються смартфони, планшети, смарт-годинник, ПК, ноутбуки та інші девайси. Власник, взаємодіючи зі своїм особистим пристроєм, командує будинку щось зробити. Команда посилається центрального комп’ютера, той її обробляє і розбиває на окремі завдання для кожного конкретного предмета.
Власник також може налаштувати заздалегідь підготовлені команди для тих чи інших ситуацій, і будинок буде виконувати ці команди, якщо він виявить описану ситуацію. Наприклад, якщо господар не витримує літньої спеки, то центральний комп’ютер буде стежити за температурою. Коли температура підніметься вище заздалегідь встановленого рівня, будинок включить кондиціонери, відкриє вікна, нагадає людині, що в морозилці лежить морозиво. З налаштуванням розумного будинку в наш час впорається будь-яка людина, починаючи з дитини і закінчуючи досвідченим айтішником. Систему також можна захистити паролем або розділити на рівні доступу.