“Розумний будинок” – дуже широке поняття. Навколо нього виникло безліч міфів, які створюють неправильне уявлення про те, що таке Розумний будинок насправді. “Розумний будинок” – це, перш за все, інтеграція всіх домашніх пристроїв і розміщення людей в центрі уваги, щоб ними можна було зручно і інтуїтивно користуватися.
Розумний будинок в невеликій квартирі: дізнайтеся, як його добре спланувати
Невже рішення, з яких складається Розумний будинок в невеликій квартирі, – це просто модна мода? Начебто ні. Все частіше ми виявляємо, що без сучасних рішень нам стає все важче працювати. Що таке Розумний будинок в невеликій квартирі насправді і які можливості?
Економія тепла та електроенергії
Отже, Розумний будинок повинен робити життя в ньому комфортніше, безпечніше і … дешевший. За оцінками експертів, економія тепла та електроенергії за допомогою рішень для розумного будинку може досягати 30% на рік. Це значна сума, яка через кілька років може хоча б частково компенсувати понесені витрати. Як це працює? Електроприлади автоматично відключаються від Мережі, як тільки ми виходимо з дому, а стрічки телевізора і побутової техніки включаються тільки при вході в квартиру. Це стало можливим завдяки спеціальним датчикам, встановленим на двері, і інтелектуальним адаптерам розеток, які дозволяють управляти електричними пристроями.
Перед тим, як вийти з дому, одним клацанням закриємо всі жалюзі, вимкнемо світло, знизимо температуру і включимо сигналізацію. Згідно з проведеним дослідженням, інтелектуальні рішення приносять велику економію. Без сумніву, автоматичне управління зручно для кишені.
Можливості IQ “розумного будинку” в невеликій квартирі
Інтелектуальна квартира складається з цілої системи з’єднаних і взаємодіючих між собою пристроїв. Користувач може вільно персоналізувати систему, щоб пристосувати її до своїх індивідуальних потреб. Пристрої можуть працювати автоматично на основі належним чином збережених налаштувань або їх можна коригувати відповідно до поточних потреб.
Приклад:
Аудіосистема, яка включається при дзвінку будильника.
Освітлення в коридорі включається, коли необхідно йти в ранковий душ.
Штори, які відкриваються в певний час.
Датчики також виявлять витік газу або води.
Можливості створюваних функцій практично безмежні. Використовуючи інтелектуальне освітлення з системою безпеки, система включить освітлення в приміщеннях, де знаходяться люди.
Датчики також виявлять витік газу або води, автоматично закриють відповідні клапани і повідомлять власника і всі необхідні служби.
Резюме
Багато хто задається питанням, чи варто встановлювати такі рішення в малогабаритних квартирах, де у нас практично все під рукою? Неважливо, маленька це квартира або велика. Робота жалюзі, безпека та різні сценарії працюють однаково в обох випадках. Установка розумного будинку в невеликій квартирі схожа на будівельні блоки, з яких можна будувати великі і маленькі речі. Кожне рішення може бути адаптоване до розміру квартири і потребам членів сім’ї!