Сьогодні багато відомих брендів пропонують свої рішення для домашньої автоматизації та позиціонують свою продукцію як компоненти системи «Розумний дім». Але це зовсім так. Під гучними гаслами та красивими маркетинговими заявами ховаються лише бездротові гаджети, які не забезпечують проривної автоматизації будинку. Багато хто не знає про відмінності провідних і бездротових систем, але вони досить значні. Ось чотири причини, які переконають не купувати бездротову систему розумного будинку.
За визначенням, розумний будинок – це комплекс багатьох систем, що дозволяють автоматизувати повсякденні завдання та самостійно дбати про домочадців та їх комфорт. Загальна система пов’язує між собою:
Таке рішення дозволяє отримати повнофункціональний розумний будинок.
Отримати все це, використовуючи бездротові пристрої, неможливо. Комплексний підхід дає тільки розгалужена провідна система, яка може включати десятки і сотні сценаріїв, що активуються при спрацьовуванні певних датчиків або сигналі від користувача. Такий розумний будинок подбає про чисте повітря і комфортну температуру в кожній кімнаті, контроль світла в залежності від часу доби або наявність природного освітлення, а також економію ресурсів.
Чому ж такі популярні бездротові рішення, якщо вони не дають повної функціональності? Скористатися таким рішенням можна, якщо домочадці хочуть додати деякі функції розумного будинку в житло з уже закінченим ремонтом, і зробити це необхідно без додаткової проводки. Це позбавить необхідності штроблення стін. У цьому випадку бездротові пристрої — більш дешевий варіант, який, на жаль, дає дуже обмежену функціональність. Тут можна зустріти часткове управління освітленням, опаленням та деякими побутовими приладами, але про злагоджену роботу всіх систем говорити не доводиться.
Широка пропозиція бездротових пристроїв на ринку має і свою негативну сторону — більшість пристроїв різних виробників не сумісні один з одним. Це може стати великою проблемою, якщо користувачі вже встановили систему одного бренду, але згодом хочуть розширити функціональність пристроями іншого, який пропонує кращу вартість або додаткові переваги.
Вибираючи бездротову систему, користувачі повинні заздалегідь визначити, які елементи їм необхідні, і знайти одного виробника, пристрої якого дозволяють втілити необхідну функціональність у своєму будинку. За необхідності розширення у майбутньому слід вибирати лише сумісні гаджети.
Бездротові пристрої підтримують зв’язок між собою та центральним пристроєм за допомогою радіосигналу або мережі Wi-Fi. Здавалося б, це дуже зручно і немає потреби у безлічі кабелів. Однак цей підхід має свої серйозні обмеження.
Перше, що варто пам’ятати — це обмеження загальної площі будинку, де така система зможе ефективно працювати, в середньому – до 100 квадратів. Крім того, перешкоди в такій мережі можуть виникнути через негоду, інші пристрої, погане поширення сигналу через стіни і т.д. Також слід постійно пам’ятати про необхідність регулярної заміни батарейок – без них бездротові пристрої стануть марними, а розумний будинок втратить свою функціональність.
Як можна побачити, бездротові пристрої можуть сильно поступатися провідним системам, але це не означає, що такі гаджети не приносять користі. Вони можуть стати чудовою альтернативою для автоматизації лише необхідних функцій, а також для економії на освітленні та опаленні у сучасних будинках та квартирах. Також бездротові системи — чудова можливість для ознайомлення з системами розумних будинків та підвищення комфорту повсякденного життя у будинках із уже готовим ремонтом. Це дешева можливість швидко автоматизувати деякі рутинні дії та функції.