В умовах двадцять першого століття, дуже важливо мати можливість створити комфорт у власному будинку. Тут вже ніяк не обійтися без використання розумних пристроїв, підключених до єдиної мережі. Щоб автоматизувати роботу техніки всередині будинку, варто заздалегідь визначитися, які саме функції хотілося б організувати в рамках програми»розумного будинку”?
Кращі типи пристроїв для ” розумного будинку»
Потрібно обов’язково розібратися в типах пристроїв, які найкраще підходять для організації системи автоматизації будинку. Умовно їх поділити на три групи:
Датчики, що фіксують закриття вікон, підвищення або зниження температури всередині приміщень.
Апарати, спрямовані на виконання різних функцій. Пристрої, здатні автоматично спрацьовувати, коли у користувача виникне необхідність включити світло, запустити Підігрів чайника або відкрити ворота.
Контролюючі пристроїв. Вони отримують сигнали з датчиків, а потім відправляють свої сигнали на виконання тих чи інших завдань.
Але не варто думати, що пристрої бувають лише строго трьох даних типів. Насправді, класифікацій значно більше. Потрібно брати до уваги особисті потреби. А також, не забувайте про стандарти підключення. Від них більшою мірою буде залежати те, наскільки добре будуть спрацьовувати конкретні пристрої.
Які стандарти користуються популярністю?
Серед найпопулярніших стандартів для використання в умовах створення “розумного будинку”, безумовно стандарт RF. Вкрай популярний варіант, який є найбільш дешевим. Можна купити відмінний зразок з AliExpress. Стандарт вкрай поширений і від того дешевий. Але великою швидкістю виконання завдань такий пристрій похвалитися не може.
Якщо потрібно отримати максимально швидке спрацьовування, то краще віддати перевагу пристроям на частоті Z-wave. Даний стандарт також набув широкого поширення серед користувачів, так як пристрій здатний добре приєднуватися до інших апаратів і тим самим організовує непогану мережу зв’язку в рамках «розумного будинку». Якщо між перемикачем і кінцевим апаратом буде ще якийсь пристрій, то сигнал просто буде передаватися за допомогою ланцюжка. Але оскільки найчастіше будинки не мають великих розмірів, то переживати з приводу підключення не варто, швидше за все передача даних буде здійснюватися без будь-яких проблем.
Є і більш дорогий стандарт, під назвою ZigBee. Але замість нього спокійно можна застосовувати найбільш поширену зв’язку WiFi + Bluetooth. Але потрібно розуміти, що в системі «розумного будинку», пристрої з WiFi і Bluetooth будуть виступати скоріше як окремі апарати, управління якими здійснюється за допомогою мобільного телефону.
А ось для гаджетів, які працюють в рамках одного приміщення, цілком підійде і інфрачервоний сигнал. Тому що в сучасних умовах, подібний датчик здатний спрацьовувати в будь-якому місці кімнати. Більше не потрібно точно направляти пульт управління на джерело.