Клімат в розумному будинку

Ні для кого не секрет, що мікроклімат в будинку впливає на здоров’я людини. Минають часи, коли все потрібно було робити вручну, запускати кондиціонери, вручну включати освітлювальні та електропобутові прилади. Завдяки системі “Розумний будинок”, людині тепер не потрібно управляти всім цим, система зробить за нього.

Один з незаперечних плюсів системи “розумного будинку” є те, що він може управляти мікрокліматом в приміщенні. Досягається це шляхом моніторингу та інтеграції системи опалення, вентиляції та кондиціонування. Завдяки системі, мікроклімат працює як єдине ціле, створюючи сприятливі режими кліматичного контролю в будинку.

Перед початком будівництва або ремонту будинку, необхідно опрацювати всі деталі по влаштуванню системи кондиціонування, вентиляції та опалення приміщень для того, щоб при підключенні систем до розумного будинку, все функціонувало в штатному режимі і не було втрат в енергоефективності будинку.

За допомогою чого створюється мікроклімат в будинку

Для створення власного клімату в приміщенні, «Розумний будинок ” працює за допомогою наступних систем:

вентиляція;
спліт системи;
іонізатор;
опалення;
електроприводи відкриття вікон.

Щоб все це працювало автоматично, «розумному будинку» допомагають різні датчики, які постійно фіксують стан мікроклімату в приміщенні. “Також мікрокліматом можна управляти дистанційно за допомогою панелей управління, додатків на смартфони, а також сайти з особистим кабінетом, куди прив’язаний ваш будинок.

Аналіз температури і вологості в приміщенні проводиться за допомогою датчиків температури, і, при необхідності, система «Розумний будинок» буде підтримувати зазначену в панелі управління кліматичну норму.

Для чого потрібен “розумний будинок” в мікрокліматі приміщення

Завдяки численним налаштувань термоконтролю приміщення, система “Розумний будинок” дозволяє економити кошти на оплаті комунальних послуг. При знаходженні відвідувачів в будинку, система буде підтримувати комфортне середовище, а при відсутності людей, з метою економії ресурсів, система може зменшити температуру в приміщенні, перейти в режим очікування.

Також «» Розумний будинок ” може створювати індивідуальний мікроклімат в кожному окремому приміщенні. Наприклад, він може в дитячій кімнаті, де знаходиться дитина, зробити температуру приміщення вище, ніж в інших кімнатах, включити систему фільтрації, іонізації повітря, а в робочому кабінеті навпаки, зробити приміщення трохи прохолодним і свіжим, для комфортної роботи.

Система клімату оптимально використовує енергоресурси систем. Наприклад, при охолодженні повітря Сплітом, система «Розумний будинок» не дасть включиться опалення працювати на обігрів, тобто не буде роботи «один проти одного».

Управління мікрокліматом здійснюється за допомогою контролерів і термостатів, розташованих в приміщенні і виведених на управління системи розумного будинку.

Що буде, якщо датчики вийдуть з ладу

Система “розумного будинку” постійно проводить моніторинг датчиків, термостатів, що виключає виникнення аварійних ситуацій, а якщо все-таки деякі датчики вийшли з ладу, системи як і раніше будуть функціонувати в автономному режимі.