На сьогоднішній день практично близько 40% квартир використовують кондиціонери, системи обігріву підлог і багато інших функцій по створенню затишку і відповідної температури повітря в приміщенні. Однак, дане обладнання найчастіше працює безперервно, витрачаючи на це максимум енергії, внаслідок чого в комунальних платіжках можна побачити досить великі суми. Для того, щоб правильно розподіляти всі функції між вентиляційними, опалювальними системами потрібно організувати єдину систему контролю за даними механізмами. Саме в системі розумного будинку можна спробувати як самостійний контроль, так і автоматичний кліматичний контроль.
Клімат-контроль і його функції
Клімат-контроль підтримує в приміщенні:
оптимальну температуру повітря;
оптимальний рівень вологості;
вентиляція;
кондиціонування і чистку повітря.
Характеристика клімат-контролю розумного будинку
Підключення системи клімат-контролю дозволить забезпечити індивідуальну температуру в кожному окремо взятому приміщенні будинку. Узгоджена робота допоможе підтримувати середні температури в кімнатах, і одночасно низькі в технічних кабінетах, гаражі або підвалі.
Важливим “умінням” клімат-контролю є те, що він може підлаштуватися під господарів будинку і їх знаходженні в приміщенні. При відсутності господарів, температура повітря в кімнатах може автоматично знижуватися, при появі господарів-вона знову буде підвищуватися до оптимальної індивідуальної для них температури. Так само, якщо налаштувати ще деякі параметри, то можна встановити перемикання таких температур буквально за кілька хвилин до прибуття господарів будинку.
Система такого кліматичного контролю працює багатофункціонально і багатозадачно за допомогою управління смарт-технологіями. Можна одночасно підвищити, знизити температури, включити кондиціонер, вимкнути обігрівання в різних кімнатах.
На сьогоднішній день Клімат-контроль може контролювати не тільки вологість, температуру в приміщенні, але і визначати наявність протягів і відкритих вікон в будинку.
Ще однією новітньою перевагою системи клімат-контролю стало внесення нових змін в Налаштування мікроклімату при найменших змінах погодних умов.
Система такого контролю так само піклується і про іонізацію повітря в будинку. Чистота і свіжість повітря в будинку-головна функція системи клімат-контролю. Система здатна наситити повітря корисними мікрочастинками для гарного самопочуття його господарів.
Звичайно, для того, щоб система працювала безперебійно протягом тривалого періоду часу, варто довірити таку роботу тільки професіоналам своєї справи. Професіонали в свою чергу для багатофункціональності даної системи повинні розробити такий проект, в якому б поєднувалися системи опалення та вентиляції одночасно.
Таким чином, система клімат-контролю є не тільки справедливим розпорядником енергії, але і хорошим захисником господарів будинку.