Останнім часом, набуває широкої популярності технологія під назвою «Розумний будинок». Багато громадян, при ремонті, або самі забудовники багатоквартирних будинків і звичайних котеджів почали встановлювати технологічні рішення «розумного будинку».
“Розумний будинок” це часткова або повна автоматизація всіх домашніх процесів, пристроїв, а також направлення інформації про стан будинку власнику квартири, шляхом надання віддаленого доступу до системи.
У “розумного будинку” є як переваги, так і недоліки. У статті розглядаються основні плюси і мінуси системи.
Система, по якій передаються і встановлюються датчики, в основному, буває двох видів. Це:
Провідна система “розумного будинку” складається з датчиків, вимикачів, керуючих датчиків клімат системи в будинку з’єднаних класичними дротовими джгутами, що з’єднуються з єдиною провідний інформаційної шиною в щитку електрообладнання. В основному, дроти використовуються спеціальні, розраховані і йдуть в комплекті саме під кожен «розумний будинок», однак, бувають і випадки, коли всі джгути, вся датчики з’єднуються звичайним інтернет кабелем – кручений парою.
Плюсами проводового “розумного будинку” вважаються наступні моменти:
Мінусами проводового “розумного будинку” є:
На відміну від проводового «розумного будинку», тут система управляється за допомогою бездротового зв’язку, наприклад по каналах Bluetooth або Wi-fi.
До плюсів бездротової системи можна віднести такі моменти:
Мінусами бездротового будинку є:
Також є і наступні види підключення ” розумного будинку»:
При централізованій системі програмування “розумного будинку” йде від головного, центрального логічного модуля. Плюсами даної системи є те, що в одному інтерфейсі можна управляти всіма інженерними системами будинку, створювати сценарії роботи системи, а також можливість підключення будь-якого додаткового обладнання.
Мінусами ж системи є те, що при програмуванні повинен брати участь фахівець, так як дана система є складною в обігу. При виході з ладу одного датчика, система повністю перестає виконувати свої функції до усунення причини неполадки. Також висока вартість монтажу та обслуговування системи.
У даній системі пристрої працюють автономно з запрограмованою роботою програми. При виході з ладу будь-якого датчика, система продовжує працювати незалежно від нього. Плюсами є те, що датчики працюють автономно, дешеві і прості в обслуговуванні пристрої, величезний вибір керуючих панелей.
Мінусами системи є велика кількість пристроїв, багато контрафактної і небезпечної продукції від різних невідомих виробників.
За способом передачі зв’язку є два типи системи:
Система з відкритим протоколом похвалитися тим, що на ринку даної продукції величезна кількість пристроїв відомих виробників, невисока вартість пристроїв. Також, при відкритому протоколі, установку і програмування системи може будь-який фахівець, або сам власник приміщення.
Систему з закритим протоколом створюються деякими виробниками, які хочуть зменшить вартість виробництва обладнання, а також для того, щоб при установці систем «розумного будинку» безпосередньо зверталися до виробника для монтажу та програмування системи так як крім них інші компанії не можуть налаштувати систему.