З кожним роком популярність розумних будинків зростає. Багато компаній виробляють спеціалізовані комплекти, які дат можливість «порозумнішати» практично будь-якому житлу. Коштують такі блоки порівняно недорого, монтувати їх можна самостійно, але для цього рекомендується володіти інструментом, щоб будинок не став «дурним».
Опис
Один мій знайомий (його звуть Костянтин) придбав Білоруський комплект Oledo. Щоб сервер працював з усіма пристроями по протоколу z-wave досить продуктивності процесора всього 900 МГц. Оперативки при цьому треба 512 Мб, а харда досить не більше 4 мб, тобто будь-який недорогий смартфон має зараз набагато більшу потужність.
Підготовка
Костянтин зверстав план установки девайсів, тобто
Датчик
Пульт
Реле (3-4 шт.)
Контур був приєднаний до цифрового блоку, управляти ним можна було за допомогою Wi-Fi і смартфона. Поставив він також GSM з сім картою, щоб отримувати повідомлення. На дисплеї (як стверджують виробники) відбивається функціонування всього контуру. Система має непогані відгуки, виконує основні функції: відкриття / закриття дверей і вікон. Є датчики від протікання води, їх монтують на стиках, в тих місцях, де найбільше небезпеки переривання контуру.
Пристрій також в цілому може перевіряти температурний режим в приміщеннях і рівень вологості. Також важливий вузол, який відповідає за роботу обігрівача, кондиціонера або вентилятора, обігрів приміщень. Датчики закріплюються на пластиковій дузі, вона поміщається в кутку кімнати.
Є два типи управління:
Кнопковий пульт (з його допомогою можна навіть вимикати світло у ванній кімнаті)
Настінний блок, він дублює кнопкову систему і може виконувати різні сценарії.
Всі дії можна виконувати за допомогою бездротового зв’язку через Вай-Фай. За інструкцією подібний вузол може управляти світильниками: у вітальні, дитячій, ванній кімнаті. Сам пульт має індикацію різнокольорову, великі кнопки. На ньому є також Магнітний тримач, тобто він без праці фіксується, наприклад, на стінці холодильника, на кухні. Якщо взяти девайс цей, то він починає відразу мерехтіти, видно навіть в темряві: на яку кнопку «тикати». Все здавалося б милостиво виглядає, але втрутився, як це часто буває, ” людський фактор.
Монтаж
Мій знайомий став встановлювати самостійно всю систему, працював він всі вихідні. В результаті так вийшло, що замість того, щоб двері закрити, вона ще більше відкривалася.
По протечкам води датчики не працювали зовсім. Вимикачі теж не працювали або функціонували неправильно. Температура і вологість у ванній кімнаті не вимірювалася зовсім.
Костянтин став розбирати системний блок (хоча за інструкцією це заборонялося), став там щось тестувати. В результаті він повністю перегорів, сталося замикання, посипалися іскри, в будинку пропало світло. Висновок з цієї розповіді зробити можна простий: делегувати монтаж систем розумного будинку найкраще професіоналам, щоб будинок не став «дурним».