Як розумний будинок економить електрику

Електроенергія стає з кожним роком дорожче, в сімейному бюджеті ця стаття витрат досить значна. Інноваційні системи “Розумний будинок” дозволяють ефективно економити витрати

Опис

Левова частка витрат йде на:

Освітлення.
Опалення
Технічні пристрої

“Розумний будинок” знижує інтенсивність освітлення, що з плином часу призводить значним фінансовим заощадженням. Перш ніж приступати до установки системи, слід поміняти всі лампи розжарювання, замінивши їх на – світлодіодні.

Згодом світлодіодні прилади будуть приносити велику віддачу економічну. Вимикачі змінюються на спеціальні блоки: димметри, які регулюють інтенсивність освітлення. Також можливо за допомогою цифрового блоку регулювати потужність приладу.

Економія електричної енергії пов’язана з раціональним використанням потужних побутових приладів. Пральна машина, наприклад, може працювати вночі, коли тариф на електроенергію набагато нижче, ніж в години пік.

Віддалене управління

Теж можна сказати про котли, що нагрівають воду. У руслі програми Розумний будинок в електричний ланцюг монтуються датчики руху, вони регулюють відключення світла в приміщеннях, наприклад, таких як:

Санвузол.
Коридор.
Кухня.
Сходи.
Тамбур.

і т. п.

Іноді електричні девайси підключають до розеток, в які вмонтовані реле. Це може бути вигідно, вони можуть відключатися автоматично в заданий час. Також є можливість знеструмлювати їх за допомогою програми в смартфоні, перебуваючи поза домом.

Одна з найважливіших команд: “вимкнути все”. Її можна відправити зі свого смартфона, це дозволить відключити електроенергію в будинку, за виключення сигналізації та електроживлення холодильника.

Особливо ефективно можна вибудувати управління опаленням, на нього припадає заснована частина витрат. Основа управління-це термодатчики, вони контролюють задану температуру в кімнатах. Інформація в режимі онлайн зчитується цифровим контролером, що працює за заданим алгоритмом.

Домоволодіння, в яких існує центральне опалення, насилу піддаються регулюванню температури. Часто громадяни, які проживають в таких апартаментах, відчувають дискомфорт. На верхніх (або нижніх) поверхах температура може бути занадто високою або занадто низькою, у багато це залежить від некоректного функціонування контуру. При таких обставинах часто відкриваються кватирки навіть в морозну погоду або, навпаки, ставляться додатково нагрівальні пристрої.

Клімат-контроль

Автоматичне управління системою “клімат-контроль” дозволяє скоротити витрати і одночасно раціонально обігрівати приміщення. У саму систему входять блоки:

Кондиціонування.
Вентиляція.
Обігрів.
Тепла підлога.
Котел.
Стіна.
Опалювальний блок.

Працює вона за заданою програмою і реагує на найдрібніші відхилення температурних показників.

Як бачимо, методи контролю нескладні і грунтуються на спеціальних датчиках. Кожен з них запрограмований на певну температуру. Є також вбудований софт, що дозволяє в одному приміщенні регулювати температуру протягом доби.