Домашня автоматизація стає все більш популярною, оскільки робить життя всіх домочадців більш комфортною і функціональною. Існує безліч готових рішень систем Розумний будинок, але можна зібрати подібну систему і своїми руками. Для початку слід визначитися в тому, які системи в будинку потрібно автоматизувати, і тільки після цього приступати до закупівлі необхідного обладнання.
Що можна автоматизувати в квартирі
Система Розумний будинок дозволяє автоматично здійснювати наступні функції:
Управління побутовими приладами.
Управління освітлювальними приладами.
Управління кліматичною технікою.
Оповіщення про тривожні події та інше.
Також в квартирі можна організувати систему відеоспостереження.
Після визначення завдань для системи Smart House, можна приступати до закупівлі комплектуючих.
Що потрібно придбати
Для розумного будинку знадобляться наступні компоненти:
сервер;
пульт у вигляді кнопки (може бути настінним або переносним);
Розумне реле;
вбудований пульт.
І датчики:
відкриття дверей;
відкриття вікон;
протікання води;
освітленість;
температура;
рух.
Сервер
Цей пристрій є основним в системі Розумний будинок. Воно приймає команди від пультів і датчиків, і найчастіше працює по Wi-Fi. Зв’язок з головним пристроєм також може здійснюватися за допомогою мобільного інтернету. Сервер підтримує роботу з SIM-картами, і може відсилати SMS-повідомлення на смартфон господаря, а також приймати команди за допомогою GSM модуля. Сервер для Smart House собою являє мініатюрний комп’ютер, який оснащений процесором і ОЗУ. Цей девайс в своєму арсеналі має і власний накопичувач, ємність якого становить 4 Гб.
Датчики відкриття дверей
Ці датчики складаються з двох частин. Одна частина встановлюється на дверне полотно, а друга частина кріпиться до фрамузі. Ці датчики працюють за типом геркона. Ці пристрої живляться від власного джерела електроенергії, і по радіоканалу посилають сигнал на сервер. Датчики включені в систему безпеки, і при несанкціонованому проникненні в житло сервер відправляє господареві на смартфон сигнал тривоги у вигляді SMS-повідомлення.
Датчики відкриття вікон
Конструкція цих пристосувань нічим не відрізняється від датчиків відкриття дверей, і за своїм функціоналом віконні датчики виконують ті ж функції, що і дверні.
Сигналізатор протікання води
Цей прилад встановлюється прямо на підлозі і в тому місці, де ймовірність протікання води найбільш висока. Його можна ставити або у ванній кімнаті, або на кухні. Вода добре проводить електричний струм, і при попаданні на контакти датчика замикає їх, після чого прилад по радіоканалу посилає сигнал на сервер. Після цього головний пристрій інформують господаря про тривогу за допомогою SMS-повідомлення.
Датчики освітленості і температури
За допомогою цих пристроїв здійснюється автоматичне управління світловими приладами, і підтримується оптимальна температура в оселі. Датчики освітленості реагують на малу кількість або відсутність світла, і автоматично включають світильники. Температурні датчики налаштовуються на певну температуру, і при її зміні включають або відключають кондиціонер або опалювальні прилади.
Датчики руху
Ці пристрої також включені в систему безпеки, і реагують на будь-яке несанкціоноване проникнення всередину квартири. Інформація від цих датчиків передається на сервер, який відправляє сигнал тривоги на смартфон господаря.
Пульти і реле
Ці пристосування служать для управління системою Розумний будинок і для комутації пристроїв. Особливо зручні переносні пульти, які дозволяють управляти всіма функціями системи Smart House. Цей пристрій обладнаний магнітним тримачем, і його можна примагнітити до будь-якої металевої поверхні. Smart House можна дооснастити розумними вимикачами світла, за допомогою яких можна не тільки управляти освітлювальними приладами, але і запускати або переривати раніше записані сценарії.
Висновок
Створення розумного будинку в своїй квартирі власними руками дозволить організувати гнучке управління всіма життєво важливими системами, і налаштувати роботу цих систем під власні потреби. Створення Smart House власними силами обійдеться набагато дешевше, ніж закупівля вже готових рішень.