Домашня автоматизація стає все більш популярною, тому що дозволяє значно підвищити рівень комфорту. За допомогою системи Розумний будинок можна керувати не лише освітленням у будинку чи квартирі, але й:
Взаємодія з Розумним будинком ведеться за допомогою стаціонарного пульта управління, або зі смартфона або мобільного пульта. Управляти системою Розумний будинок можна також через інтернет, перебуваючи у будь-якій точці земної кулі.
Домашня автоматизація також передбачає використання кількох видів аварійних датчиків, які не тільки своєчасно зреагують на задимленість у приміщенні, але також оперативно відстежать несанкціоноване проникнення у житло, та вчасно виявлять витік води. За допомогою спеціального застосування всі тривожні сигнали від аварійних систем і датчиків своєчасно відправляються на мобільний пристрій власнику квартири, а якщо спрацьовує сенсор задимленості, то водночас відправляється сигнал тривоги на пульт пожежної охорони.
Якщо ваша квартира або будинок не обладнані пристроями домашньої автоматизації, першим кроком є встановлення датчиків води та диму. Датчики води встановлюються під радіаторами опалення, на підлозі, а також можуть монтуватись у місцях прокладання водопровідних труб. Ці датчики також можна розташувати під раковиною або під ванною, і будь-який витік води буде швидко виявлено, що особливо необхідно тоді, коли немає нікого вдома. Датчик води діє в одному зв’язуванні з розумним важелем для крана, і якщо сенсор визначив витік, розумний кран перекриває воду.
Сенсор задимленості також входить у конструкцію аварійної системи, і може кріпитися як на стелі, так і на будь-якій стіні. При установці сенсора треба пам’ятати, що якщо він встановлюється на кухні, необхідно монтаж датчика зробити таким чином, щоб він знаходився на оптимальній відстані від газової плити. Це робиться для того, щоб уникнути помилкових спрацьовувань. Після встановлення сенсора також необхідно зробити його налаштування, щоб він був нечутливий до тютюнового диму.
За допомогою системи Розумний будинок можна організувати автоматичне годування домашніх тварин, і для цього знадобиться розумна годівниця. За допомогою цього пристрою в певний час у годівницю подаватиметься корм у тій кількості, яку необхідно тварині. Управління розумною годівницею також здійснюється за допомогою спеціальної програми, яка встановлюється на смартфон. Автоматичне годування можна налаштувати як за розкладом, так і робити це незалежно від розкладу та в дистанційному режимі.
Систему Розумний дім можна доповнювати різними корисними функціями, а також налаштовувати сценарії, адаптовані під конкретні події. За допомогою домашньої автоматизації можна досягти істотної економії електроенергії та газу, а також уберегти житло від таких неприємностей, як пожежа або потоп.