Хоч погода на вулиці залишає бажати кращого все одно скоро настане літній сезон. Мене дуже хвилює атмосфера в розумному будинку, тому в даній статті я збираюся розповісти, як підібрати кондиціонер для розумного будинку.
Почнемо з основних принципів підбору кондиціонера
Спочатку потрібно визначиться з його потужністю або холодопродуктивністю. Потужність визначається в ватах, а холодопродуктивність в BTU. Зазвичай виробники вказують в інструкціях і метраж будівлі, яке здатний охолодити Кондиціонер.
Найважливіше-усвідомити, що якщо не враховувати висококласні канальні кондиціонери, в такому випадку охолоджується спочатку кімната, в якій змонтований внутрішній блок, тому і відштовхуватися необхідно з площі даної кімнати, а не цілої квартири. Чи не підбирайте сильно потужні кондиціонери — це марна витрата грошових коштів.
Далі потрібно визначитися з видом кондиціонера
На сьогоднішній день є 2 види кондиціонерів:
так іменовані on / off;
інверторні.
Перші знайомі всім, вони найбільш відомі, трошки дешевше, проте функціонують найбільш різко. У них всього одна система роботи при охолодженні-охолодження на найбільшій потужності.
Інверторна методика дає можливість поміняти потужність роботи компресора досить плавно, через що робиться регулювання температурного режиму найбільш м’якою і економічною. Я сьогодні безумовно рекомендую вибрати інверторний кондиціонер.
Власникам квартир, в яких є центральне опалення, підійде кондиціонер з функцією обігріву повітря кондиціонером в інший сезон. В інструкціях необхідно дивитися наявність подібної функції, а також температурний мінімум, при якому даною функцією, можливо, користуватися.
Якщо розмовляти про інтеграцію кондиціонерів в розумний будинок, то тут потрібно реально здійснити буквально дослідницьку роботу. Ось ці способи я відкрив:
Найбільш звичайний і відомий метод-емуляція гудків з ІЧ-пульта, що підходить для всіх кондиціонерів, що мають в наборі пульт з ІЧ-передавачем. ІЧ-пристрій, можливо, скласти самим на основі esp, а також прошити за допомогою esphome, або ж придбати готове рішення і, якщо бажаєте, прошити його заново. Крім того, кондиціонери можна прокинути в розумний будинок MimiSmart через Yandex.Пульт, а також розумний будинок Яндекса за рахунок інтеграції від AlexxIT. І, нарешті, можна купити готовий прилад MimiSmart.
Недоліки даного рішення незаперечні. У випадку з diy-проектом можуть з’явитися труднощі з зчитуванням кодів з пульта, тому що він на відміну від tv-співтовариша транслює в спліт-систему одночасно всі характеристики, а не лише той, який ви поміняли натисканням клавіші. Однак практично всі коди для багатьох кондиціонерів, можливо, відшукати в Інтернеті.
Але зі зворотним зв’язком все набагато важче. Ми не можемо знати, чи насправді долетіла наша команда до кондиціонера, і в якому режимі він перебуває в даний час. Вид з розумною розеткою з енергомоніторингом, а також датчиком відкриття дверей на штору виглядає дуже просто, проте дає можливість мати хоча який-небудь канал зворотного зв’язку, за відсутністю найбільшого.
Підключення спліт-системи до бездротової мережі WiFi. В даний час велика кількість кондиціонерів мають функцію під’єднання до WiFi, проте тільки одиниці з них здатні справлятися з розумного будинку та й локально. Тут все набагато важче, так як модулі і протоколи різні, по кожному виробнику треба підшукувати, а також вивчати досвід інших людей.
Тут, можливо, звернути увагу на DIY WiFi Стік для спліт-систем Haier, і, крім того, на схожий проект на esphome. Є WiFi модулі для певних модифікацій Mitsubishi, проте подібні моделі вже важко відшукати у продажу. Ще на ринку є безліч кондиціонерів, в основному, з підприємства aux, з опціональним WiFi-модулем підтримуваних інтеграцією broadlink ac MQTT. Унікальний модуль коштує дорого, проте на aliexpress реалізується його діючий аналог.
Підключення по Zigbee. Стрімко проходить розробка і найближчим часом зобов’язаний вийти zigbee-Стік для спліт-систем haier від спільноти sprut.ai. Проект це оригінальний і високоперспективний, на нього безумовно має сенс звернути увагу.