Розумні будинки користуються все більшою популярністю. Багато фірм виробляють спеціальні комплекти, які дозволяють «порозумнішати» будь-яке житлове приміщення за порівняно невелику ціну. Весь монтаж девайсів можна зробити своїми руками.
Опис
Щоб зрозуміти принцип роботи і монтажу пристроїв, простіше взяти готовий комплект, наприклад, Oledo (виробництво Білорусь) і розглянути окремо різні блоки.
Щоб почати працювати, слід придбати досить продуктивний сервер (Oledo 7767 Host), який буде «керувати» всіма девайсами. Робота з датчиками відбувається по протоколу z-wave plus з частотою 869 МГц, по ньому можна підключати практично будь-які девайси. Цифровий блок оснащений процесором 500 МГц, оперативки вистачає 512 МБ, хард 4 гб. Є також зарядний пристрій на вісім годин роботи.
Щоб зробити розумний будинок, треба зрозуміти, скільки в ньому необхідно перетворити “точок”, скласти план установки; з приладів потрібні будуть:
Датчик.
Пульт.
Кілька реле.
“Цифровий мозок” – це власне фундаментальний блок, щоб будинок назвався “розумним”, він об’єднує:
в єдину мережу всі команди;
обробляє всі дані;
дозволяє управляти всім контуром з використанням Wi-Fi, а також за допомогою мобільних девайсів.
Обов’язково повинні бути підтримка GSM, бажано встановити сім карту, щоб отримувати СМС повідомлення. Повідомлення також приходять безпосередньо в повідомлення. На дисплеї в режимі онлайн приходить зображення функціонування сервера.
Відкриття вікна та двері
Робиться це нескладно: один циліндр (він є в комплекті) монтується на двері, другий циліндр – на косяк. Процес відкриття / закриття ці два елементи контактують один з одним, що відбивається на дисплеї.
Протікання води
Датчики встановлюються на стиках, де існує загроза прориву контуру. Якщо виникли неполадки, то датчики вловлює її при замиканні трьох металевих елементів. Також це девайс контролює температуру і вологість в приміщенні.
Світло, температура, рух
Цей блок один з головних в будинку, він контролює:
включення і виключення світла;
робота обігрівача;
функціонування кондиціонера.
Датчик фіксується на пластиковій дузі, яка вішається в кутку приміщення. Також її можна помістити на будь-яку площину, рамка буде стійка завдяки «п’яті».
Настінний пульт Oledo
Цей прилад фактично дублює кнопковий пульт з його допомогою можна:
Гасити або включати світло.
Керувати різними сценаріями.
Прилад цей може успішно замінити традиційні вимикачі. Блок має бездротовий зв’язок, його можна розташовувати в приміщенні в будь-якому місці. Є яскрава індикація кнопок. Пульт надійно кріпиться до магнітного тримача. Є ще одна версія-переносний пульт Oledo, можливість є керувати п’ятьма об’єктами. Наприклад:
Світильниками у вітальні;
Зал;
Дитячий
Санвузол
На пульті є кнопки з підказками.
На цьому девайсі є вбудований акселерометр, якщо береш пульт, але починає відразу «світиться» працюючий канал. На блоці також розташований тримач Магнітний. Його можна фіксувати, наприклад, до стінки холодильника (якщо вона зроблена з металу).