Завдяки швидкому розвитку технологій сьогодні в кожному будинку є безліч електричних приладів. Їх недолік полягає лише в тому, що підключення даної техніки до електрики здійснюється як і раніше за допомогою розеток і вимикачів.
Так відбувається тому, що багато власників будинків не обізнані, що новий світильник можна встановити без прокладання електропроводки і монтажу класичних вимикачів. У цій статті ви дізнаєтеся, як це можливо завдяки бездротовому освітленню, яке дозволяє виключити зайві дроти в будинку.
Які плюси має бездротове освітлення
Бездротове освітлення реалізується за допомогою дистанційних вимикачів, які дозволяють без проводів автоматично або вручну управляти освітлювальними приладами в будинку.
У такий бездротової проводки є велике число плюсів. Ось найважливіші з них:
Простота монтажу. Щоб встановити додатковий вимикач, не буде потрібна допомога фахівця.
Автономність. Розміщення бездротових пристроїв можливо будь-якими способами. Наприклад, їх можна розмістити на столі для включення і виключення світла, коли ви приступаєте або закінчуєте роботу.
Зручність управління. Щоб налаштувати освітлення приміщення потрібні лічені секунди.
Широка сфера застосування. Дистанційні вимикачі можуть використовуватися як самі по собі, так і входити в традиційну електропроводку як одне з рішень розумного будинку.
Тривалий ресурс. Оскільки бездротові пристрої економно споживають електроенергію, то міняти Елементи живлення доводиться дуже рідко.
Види і організація бездротового освітлення
На сьогоднішній день бездротові вимикачі представлені трьома групами: клавішними (прохідними і перехресними), «розумними» і радіовимикачами.
Клавішними модулями зазвичай обладнають коридори і сходи. Енергія в цьому випадку економиться завдяки тому, що у користувача є можливість управління світильниками приміщення з 3-х і більше точок. Недоліком такого рішення є те, що воно вимагає повної заміни проводки і установки на місце штатних елементів серійних прохідних або перехресних вимикачів, що мають клавішне управління.
При використанні “розумних” вимикачів відпадає необхідність в свердлінні стін і укладі проводів в штроби. Однак при відсутності Wi-Fi Інтернету освітлення перестане функціонувати. Зате завдяки “розумним” схемами можлива настройка функціонування всього освітлювального обладнання в будинку на різні сценарії роботи і автоматичні режими.
У радіовимикачів є клавішний блок і силовий радіомодуль. Радіомодулем» розривається ” проводка, по якій до світильника надходить струм, А блок управління працює замість класичного вимикача. При цьому він може мати будь-яке зручне місце розташування, але лише в місцях проходження основної електропроводки.
Сподіваємося, що завдяки даній інформації ви дізналися більше про бездротовому освітленні, і тепер задумаєтеся про встановлення такої зручної системи у себе в будинку.