Протягом десятків років наукова фантастика вивчала ідею домашньої автоматизації. Прославлені майстри пера, такі як Рей Бредбері, уявляли собі майбутнє, в якому будинки були б інтерактивними і, здавалося б, керували самі собою. У повчальному оповіданні Бредбері» буде ласкавий дощ ” він описує автоматизований будинок, який функціонує навіть після того, як люди вимерли.
Хоча ідея домашньої автоматизації існує вже деякий час, сучасні розумні будинки існують лише короткий час. У ці терміни основна увага приділяється обладнанню; під цим маються на увазі реальні винаходи, що ведуть до появи «розумних будинків», які ми знаємо сьогодні і які можна очікувати в найближчому майбутньому.
Коли з’явилися перші розумні будинки?
1901-1920-винахід побутової техніки. Незважаючи на те, що Побутова техніка не є тим, що ми б назвали «розумним», на початку двадцятого століття вона стала неймовірним досягненням. Ці досягнення можна вважати відкритими з першого пилососа з механічним приводом в 1901 році. Більш практичний пилосос, що працює на електриці, був винайдений в 1907 році. Протягом двох десятиліть були винайдені холодильники, а також сушарки для одягу, Пральні машини, Праски, тостери та багато іншого. Це був фантастичний час для всіх, хто працював покоївкою в дуже заможній родині.
1966-1967-ECHO IV і комп’ютер для кухні. Незважаючи на те, що він ніколи не продавався в комерційних масштабах, ECHO IV був першим інтелектуальним пристроєм. Цей розумний прилад міг обчислювати списки того, що потрібно купити, контролювати температуру в будинку і включати і вимикати прилади. Кухонний комп’ютер, розроблений через рік, міг зберігати рецепти.
1991-геронтологія. Ця галузь об’єднує науку і технологію і полегшує життя літніх людей. У 1990-х роках в цьому секторі було багато нових досліджень і технологій. Пам’ятайте: Life Alert-один із прикладів геронтології.
1998-початок 2000-х-перші Smart Home. Розумні будинки, або домашня автоматизація, почали набувати все більшої популярності на початку 2000-х років. Як такі, стали з’являтися різні технології. Розумні будинки раптово стали більш доступним варіантом, а значить, і життєздатною технологією для споживачів. Побутові технології, домашні мережі та інші гаджети стали з’являтися у продажу.
Сьогоднішні розумні будинки більшою мірою орієнтовані на безпеку і більш екологічну життя. Вони стійкі до зовнішніх впливів і допомагають забезпечити, щоб наші будинки не витрачали зайву енергію. Крім того, вони попереджають нас про проникнення в будинок (незалежно від того, вдома ми чи ні).
Поточні тенденції в домашній автоматизації включають дистанційне керування зі смартфона, автоматичне освітлення, автоматичне регулювання термостата, пристрої планування, повідомлення, а також дистанційне відеоспостереження.
Майбутнє домашньої автоматизації. CNN пророкує, що розумний будинок майбутнього буде трохи схожий на те, що ми бачили в мультсеріалі «Джетсони».