Інтернет речей поєднує у собі безліч різноманітних типів пристроїв, робота яких заснована на різних принципах та протоколах обробки даних. Трапляється, що виникає потреба комунікації між пристроями, підключеними до інтернету речей. У такому випадку потрібний спеціальний шлюз, за допомогою якого реалізується синхронізація та сумісність усіх пристроїв.
Такі пристрої називаються IoT – шлюзами. Вони мають спеціальне програмне забезпечення та апаратні можливості, які дозволяють поєднувати роботу безлічі різноманітних датчиків, розумної побутової техніки, розумного будинку тощо. Шлюз приймає інформацію від цих пристроїв, обробляє та видає команди на керування, відповідно до заздалегідь прописаних скриптів.
По суті, IoT-шлюз це як керівник великого колективу, різні члени якого розмовляють різними мовами, відповідають за різні обов’язки. Завдання шлюзу – перекласти різні мови, зрозуміти сказане і відповісти кожному керованому підлеглому зрозумілою тільки йому мовою.
При цьому, крім самого «перекладу» отриманої інформації, IoT-шлюз також аналізує отримані дані та приймає рішення про те, які команди слід віддати. Передача команд, що управляють, відбувається відповідно до заздалегідь виданих користувачем інструкцій.
Кількість різноманітних датчиків на ринку постійно зростає, як зростає та автоматизація всіх процесів навколо. Це робить IoT-шлюз незамінним пристроєм у багатьох процесах.
IoT- шлюз застосовується у різних системах, де передбачається наявність значної частини датчиків та інших пристроїв, використовують різні протоколи передачі. Шлюз використовується як основний керуючий пристрій у таких системах:
У системах «розумний дім» та системах управління виробництвом, IoT-шлюз відповідає за отримання інформації від датчиків, обробку даний, роботу системи прийняття рішень, якщо вона, звичайно, досить проста і передачу команд виконуваним пристроям.
За допомогою IoT-шлюзу можна отримувати інформацію та керувати різними пристроями: