Коли звучать слова» розумний будинок«, швидше мається на увазі будинок з» автоматизованою ” технологією, яка спрощує і здійснює самостійно повсякденні рутинні дії, такі як включення світла, замикання дверей, засмикування штор, зміна температури приміщення, кондиціонування повітря, що значно полегшує життя і економить час людині.
Визначення поняття ” розумний»
По суті, можна назвати будь-яку річ «розумною», яка здатна зробити щось автоматично. Регулятор температури в приміщенні здатний включати або вимикати Обігрів, але він не наділений розумом. Це робить його самостійним, але не розумним. Мова не тільки про температуру, кондиціонер, холодильник, кавоварка, Телевізор, освітлення в будинку і на присадибній ділянці, полив газону, Сигналізація, виклик екстрених служб на сучасному етапі розвитку технологій це не вигадка, а справжня дійсність. Саме на можливості управління і контролю починаються відмінності. Розумний будинок майже завжди підключений до:
Внутрішньому дистанційному пульту управління
Центральному процесору, який подібний до ” головного мозку»
Віддаленого доступу
Слід було б додати ще одну категорію “комбінованого управління з можливістю навчання” часто ми плутаємо її з поняттям персоналізації.
Коротко про можливості
Смарт – система автономного будинку керується принципом, сигнал датчика аналізатора повинен ініціювати процес, або принаймні, вивести інформацію на контрольну панель. В її пам’ять спочатку внесені можливі варіанти. Але як відомо, все не передбачаєш. Безперечно, багато параметрів можна налаштувати під індивідуальні потреби, задати циклічність, час. Основна цінність таких систем в енергозбереженні, можливості контролю власником, спрощення елементарних рутинних дій. Адже, по суті, людина вважає за краще контролювати комфорт, що полягає в зручності.
Будинок з віддаленим доступом або, іншими словами, будинок з IOT технологією. Розумний будинок такого роду володіє функціоналом попереднього з додатковою можливістю підключення до кіберсоціального простору. Маючи тим самим більше можливостей дійсно віддаленого доступу і самостійного виконання рутинних завдань (не дій). Оплатити рахунки за комунальні послуги, зробити покупку списку продуктів, знаходиться в режимі роботи або глибокого сну розпізнаючи: чи присутня людина в приміщенні, знаходиться по дорозі додому, відсутності власника (ніякого шпигунства, все завдяки геолокації). Цей тип розумного будинку слід сприймати як один з гаджетів, одна з тих речей яка покликана автоматизувати, забезпечити інтелектуальність виконання логічних завдань, убезпечити житло, управляти енергоспоживанням, виконувати окремо взяті процеси за перевагою людини.
Зворотна сторона медалі
За можливістю зробити життя простіше, зручніше, деякому роді змінити спосіб життя, ховається багатовіковий період прогресу і розвитку технологій. Технології це одна з можливостей отримувати прибуток. Для розвитку технології потрібні інвестиції, виробництво, матеріали, робочі місця, програмне забезпечення.
Сприймати “Розумний будинок” як неминуче явище повсякденного життя або короткочасну популяризацію кожному належить вирішувати самостійно. Незмінним залишається одне новостворюване завжди ґрунтувалося на інтересах соціальних мас, що виходить з їхніх потреб.