Перед сном ми звикли вимикати телевізор і комп’ютер, ставити телефон на зарядку, не думаючи про те, що залишаємо включеними в електромережу багато інших пристроїв.
Повне знеструмлення не використовуваних вночі побутових приладів принесе вам:
Отже, відключаємо на ніч такі прилади.
Не думайте, що, клацнувши пультом, ви знеструмили його-він просто перейшов в режим очікування, споживаючи невелику кількість електроенергії. Вимкніть його з розетки.
Перебуваючи вдома, ми користуємося Wi-Fi для виходу в інтернет. Але ж вночі він нам не потрібен. А палаючий на роутері індикатор буде споживати електрику. Крім того, цей прилад є джерелом електромагнітного випромінювання, шкідливого для здоров’я.
Навіщо тримати ПК включеним, якщо ніхто їм не користується? Вимкніть його на ніч. Не варто також залишати ноутбук включеним в мережу для зарядки. Знайте, що, коли він зарядиться на 100%, почне потихеньку розряджатися, і процес буде неодноразово відновлюватися.
Економити електроенергію допоможе і виключення таких побутових приладів, як:
Всі ці девайси ставте на зарядку тільки тоді, коли в цьому виникає необхідність, і виймайте вилку з розетки після повної зарядки батареї. Інакше ви не тільки будете оплачувати зайві кіловати, але і скоротите час автономної роботи електроприладів.
Економити можна і на освітленні: вимикати світло, залишаючи кімнату; замінити, наприклад, в коридорі і передпокої потужні “лампочки Ілліча” неяскравими світлодіодами.
Коли в квартирі холодно, багато хто користується електроковдрами. Але якщо воно буде підключено до мережі всю ніч, це спричинить за собою рис отримання удару струмом. Краще включити його незадовго до сну і після прогріву ліжку знеструмити.
Тривала нічна зарядка тільки шкодить телефонам, так як заряджений на 100% акумулятор поступово розряджається, і процес відновлюється. Це призводить до зниження ємності батареї. Краще поставте смартфон на зарядку вранці-часу, який ви витрачаєте на щоденні процедури, цілком вистачить, щоб акумулятор зарядився.
Акумулятори чохлів для бездротових навушників, подібно будь-якій автономно працюючій техніці, також потребують підзарядки. Але не варто заряджати їх занадто часто, це призводить до втрати ємності. Якщо навушники потрібно зарядити, покладіть їх в чохол. А ось сам чохол заряджайте тільки з ранку і відключіть його від живлення відразу, як тільки побачите загорівся індикатор повного заряду.
Підключені через подовжувач електроприлади витрачають енергію навіть в той час, коли ними не користуються. Тому або від’єднуйте Подовжувач від розетки, або виймайте вилки приладів, приєднаних до нього.
Вмійте поводитися з розумною технікою!