Дослідницька компанія IDC говорить про стрімко зростаючий ринок проекту: Розумний будинок. У найближчі чотири роки обсяг повинен збільшитися на 50%. Вибухове зростання нескладно простежити: два роки тому збільшення склало 4,5% (805 млн.одиниць в 2020 році). Через чотири роки (2025 рік) продаватися буде 1,4 млн.штук девайсів, що становить більше 12% на рік.
Забезпечення протекції-головна функція розумного будинку. Використовуються активно: датчики відкриття, руху, протікання і т.п. Все це – неповний перелік IoT-рішень, які можуть забезпечити захист домоволодіння. За даними аналітичних досліджень IDC: системи відеомоніторингу перевищують понад 23% від загального обсягу проекту»Розумний Дім”.
Важливе місце займає Синхронізація. Якщо активована вже система автоматизації, то в якості доповнення використовують часто універсальні блоки або девайси від нового виробника.
Приклад: Система “Розумний будинок” від МТС підтримує блоки від самих різних виробників (в тому числі rubetek). Існують державні програми, які розширюють перелік IOT технологій. Всі вони застосовуються зазвичай в ЖКГ.
У літні місяці 2021 року були опубліковані зведення про зростання інвестицій до 400 млрд.рублів в найближчі десять років (до 2030 р.).
Капіталовкладення будуть зроблені в чотири основні програми:
Цифрові технології присутні повсюдно, в тому числі при покупці житла. Маркетингова аналітика (проведена з фірмою «Бест-Новобуд») інформує: покупці нерухомості додатково платить за функціонал.
Понад 35% респондентів не заперечують проти інсталяції сервісів на етапі забудови. Зростання цін на житло складе до 200 тис.руб.; однак це буде сприйматися як неминучі супутні витрати.
Вік аудиторії становив від 18 від 65 років, ¾ респондентів розглядали перспективи купівлі житла в середньостроковій (або найближчій) перспективі. Більшість респондентів відповіли, що мріють про будинок з» розумним ” наповненням.
Половина громадян стверджує: бажано, щоб житло було наповнене блоками екосистем «розумного будинку». Третина опитаних (34%) висловлюють побажання про наявність регулювання мікроклімату з використанням цифрових девайсів.
Облаштування датчиками загоряння, протікання газу також затребувані (більше 18%). Розвиток технологічного напрямку буде продовжуватися, в осяжному майбутньому в галузь будуть вкладатися серйозні інвестиції. Удосконалюються технології, з’являється нове покоління більш мініатюрних і продуктивних пристроїв. За цим напрямком є великі перспективи.