Що таке Розумний будинок все про технології Smart Home

Розумний будинок є системою побутової техніки та інших пристроїв, що виконують операції і допомагають в повсякденному житті на основі автоматизованого управління. У сучасному світі, домашня автоматизація є гнучким набором систем. Людина самостійно вибирає функціонал, виходячи зі своїх побажань. Так, кожен власник подібного житла, може вибирати пристрої для установки і налаштовувати, відштовхуючись від персональних потреб.

Трохи історії

Концепція “розумного” будинку здається сучасною, а може навіть футуристичною. Однак історія її появи бере початок з середини 20 століття. Вперше про подібні будинки стали базікати прихильники фантастики, коли тільки почали розвиватися комп’ютерні технології. Звичайно, відсутність Інтернету і програмного забезпечення не дозволяло зрушити ідею» розумного ” будинку з мертвої точки, але спроби створювати великі і непоказні модулі, що підключаються до мережі, були.

“Розумні” будинки зараз

Працює концепція Smart Home на принципі виконання команд, одержуваних центральним контролером. Управління здійснювати може як сама людина, так інтегровані датчики. Якщо людина попросить систему приготувати чай, запустити кондиціонер або відрегулювати опалення до необхідного значення – центральний процесор обробить прохання і направить її до необхідного приладу. Залежно від побажань, спілкуватися з контролером можна за допомогою голосу, ПУ або смартфона.

У разі використання датчиків, наявність людини виключається. Комп’ютер може повідомляти команди в налаштовані періоди часу, які виставить господар заздалегідь. Або ж сам буде приймати рішення, грунтуючись на показаннях датчиків. Наприклад, в системі регулювання температури і вологості виникає зміна, комп’ютер автоматично підлаштує показники в зв’язку з виставленими оптимальними показниками.

З чого складається система SmartHome?
Датчики, які набувають відомості про стан з оточення.
ЦК, який приймає робить висновки на основі даних, що надходять.
Мережеві прилади, які призначені для виконання прикладних завдань.

Кожен елемент може повідомлятися по дротовій мережі або бездротового зв’язку. У першому випадку, можна подумати про архаїзм, але така система рідше піддає збоїв. Багато виробників пропонують системи на кабельному зв’язку, так як це більш надійно.

Радіозв’язок ж-більш зручна і володіє великими можливостями. Але установка таких зв’язків несе свої труднощі. Нерідко виробники об’єднують два типи зв’язку відразу, що дарує зручність і захищеність користувачам.

Системи розумного будинку бувають:

централізованими;
нецентрализованными.

Централізовані здійснюють роботу над кожним пристроєм в будинку за допомогою одного загального модуля, що дозволяє вибудовувати об’ємні системи автоматизованого управління.

Останні ж є збірками певних автономних ланцюгів, а іноді одиночних пристроїв. Даний спосіб дозволяє домогтися більшого ступеня захисту.