Що таке Розумний будинок і для чого він потрібен. Що він вміє і як вибрати

06 Жовтня 2021

Домашня автоматизація все впевненіше входить в ужиток, так як піднімає рівень комфорту на більш високий щабель. Сьогодні багато житла обладнуються системами» Розумний будинок”, і за допомогою такої системи можна управляти практично всіма функціями житлового приміщення. Завдяки домашній автоматизації можна створювати різні сценарії, які адаптовані під ту чи іншу подію. Система Розумний будинок може мати стандартний набір функцій, але також може бути розширена в залежності від потреб мешканців.

У набір стандартних функцій домашньої автоматизації входить управління:

  • освітлювальний пристрій:
  • системою кондиціонування повітря;
  • системою вентиляції;
  • відеоспостереженням;
  • опалювальна система.

Розумний будинок може бути доповнений деякими охоронними функціями, управлінням відкриття-закриття жалюзі, а також системою управління телевізійної та аудіотехнікою.

Основні елементи системи Розумний будинок

Головними компонентами домашньої автоматизації є: контролер, комплект сенсорів, виконавчі пристрої. Контролер-це головний прилад в системі Розумний будинок, і до нього підключаються всі датчики, а також він посилає команди до виконавчих пристроїв.

За допомогою датчиків здійснюється збір інформації, і сенсори можуть вимірювати не тільки температуру і вологість всередині приміщення, але ще і рівень освітленості. Після обробки інформації Центральний хаб посилає команди на виконавчі пристрої, такі як розетки, вимикачі і приводні елементи.

Додаткові функції

Розширити функціонал домашньої автоматизації можна, додавши наступні функції:

  1. Сигналізацію, за допомогою якої власник квартири або приватного будинку отримує по SMS повідомлення про можливий витік води в будинку, витік газу або про несанкціоноване проникнення в житло.
  2. Відеоспостереження, яке дозволить в реальному часі моніторити ситуацію всередині квартири або будинку, незалежно від місця розташування господарів житла.
  3. Контроль витрати електроенергії.
  4. Управління подачею води.
  5. Управління автоматичними воротами і рольставнями.

У приватному котеджі за допомогою домашньої автоматизації можна управляти обігрівом доріжок на присадибній ділянці, а також обігрівом ганку. У приватному будинку за допомогою розумного будинку також можна регулювати температуру води в басейні, автоматизувати годування, подачу води в поїлки і вигул домашніх тварин.

Якій системі віддати перевагу

При виборі системи Розумний будинок в першу чергу потрібно звертати увагу на бренд. Найбільш ходовими комплектами домашньої автоматизації вважаються пристрої від наступних виробників:

  • Яндекс;
  • Home Assistant;
  • Orvibo;
  • Ростелеком.
  • Xiaomi Aqara.

При виборі системи домашньої автоматизації в першу чергу потрібно враховувати бажаний функціонал, і чи володіє цим функціоналом та чи інша система. При виборі комплекту для автоматизації житла також потрібно враховувати можливості модернізації і збільшення кількості функцій. Лідируючі позиції в рейтингу систем Розумний будинок по праву займають комплекти від таких виробників як Xiaomi Aqara і Home Assistant. Ці системи мають велику кількість функцій, а також мають величезний потенціал для розширення функціональних можливостей.

Заявка

Залиште заявку на проектування та встановлення системи розумний будинок прямо зараз і керуйте своїм будинком
дистанційно за допомогою одного кліка